Domowe warzenie piwa

Seria: Domowy wyrób
Wydawnictwo: RM
warzenie piwa, piwo
joly_fh

Uprawianie jakiegoś hobby sprawia przyjemność tylko wtedy, gdy prowadzi do sukcesów, a nakład pracy nie przekracza granic rozsądku. Sukces w przypadku warzenia piwa oznacza osiągnięcie wysokiej jakości warzonego trunku. Autor tej książki – piwowar hobbysta z wieloletnim doświadczeniem – podpowiada, jak produkować pierwszorzędne piwo, które nie ustępuje jakością piwom komercyjnym. W poradniku...

Autor tej książki – piwowar hobbysta z wieloletnim doświadczeniem – podpowiada, jak produkować pierwszorzędne piwo, które nie ustępuje jakością piwom komercyjnym. W poradniku tym znajdziesz mnóstwo informacji niezbędnych do tego, by samodzielnie uwarzyć piwo – od charakterystyki różnych gatunków słodu, chmielu i drożdży, po instrukcje budowy prostych urządzeń niezbędnych do wyrobu tego alkoholu. Opisano w niej także poszczególne etapy powstawania piwa, m.in. śrutowanie i filtrowanie.

Zatem jeśli masz ochotę na monachijskie jasne, austriackie marcowe lub czeskiego pilznera własnej roboty, warto sięgnąć po tę książkę. Informacje w niej zawarte pozwolą niewielkim kosztem i wysiłkiem stworzyć domowy minibrowar.

źródło opisu: Wydawnictwo RM, 2013

źródło okładki: http://www.rm.com.pl/product-pol-533-Domowe-warzenie-piwa-Wyd-2.html

majlosz | 2018-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2018

Dobra książka ale jej problem polega na tym,że została napisana 20 lat temu, a zmiany jakie nastąpiły w tym czasie w piwowarstwie domowym są ogromne. Niemniej dla totalnego laika może być dobrym wstępem do warzenia, a dla bardziej doświadczonego dobrym materiałem na uzupełnienie wiedzy.

Krzysztof1993 | 2016-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2016

Obowiązkowa wręcz pozycja dla każdego, kto chciałby zająć się wyjątkowym i szlachetnym hobby, jakim niewątpliwie jest piwowarstwo w domowych warunkach. Autor fachowo i szczegółowo objaśnia podstawowe procesy, które należy wykonać, aby piwo okazało się zdatne do spożycia i spełniało oczekiwania nasze, ale także innych degustatorów. Ocenia poszczególne surowce, ich jakość oraz zastosowanie.

Początkowe zapoznanie się z teorią może wywołać u poniektórych szok i zniechęcenie, zważywszy, iż począwszy od zacierania, a kończąc na rozlewaniu, proces produkcji własnego napoju wydaje się bardzo skomplikowany, i to akurat należy przyznać, szczegółowy. Zachęcam wszakże, aby się nie bać i poukładać wiedzę w głowie. Niemniej jednak jak mawia pewien blogger: „Browar to nie apteka”, choć obowiązkowo trzeba dotrzymać pewnych „dogmatów”, albowiem piwo najzwyczajniej może okazać się do niczego.

Mogę zgodzić się z przedstawioną już tutaj opinią, że autor nie przedstawił receptur jakichś „modnych”...

Paweł | 2016-02-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 18 lutego 2016

Jako osoba która dopiero zaczyna raczkować w temacie browarnictwa, to niniejszy poradnik jest świetnym wstępem do tej niezwykłej przygody. W sposób kompleksowy jest opisany proces wytawarzania piwa, opisane problemy przy poszczególnych etapach i tym podobne. Bardzo mocną cechą tej publikacji jest zawartość gotowych formuł na piwo oraz wskazówki jak je uwarzyć. Oczywiście wszystkie infomacje są oparzone wyliczeniami i odpowiednimi wzorami. Naprawdę godna pozycja dla każdego który chce zgłębić tajniki piwowarstwa i zacząć przygodę jako domowy piwowar. Na dniach pierwsza nieśmiała próba, zobaczymy czy udana za miesiąc/dwa :)

matejn | 2015-04-24
Przeczytana: 23 kwietnia 2015

Dużo szczegółów i przydatnych informacji. Dość niemodna jeśli chodzi o style proponowanych piw. Tłumaczenie z kilkoma rzucającymi się w oczy błędami w szyku zdania. Jako poradnik bardzo dobra pozycja.