Domowe nalewki i likiery

Wydawnictwo: RM
nalewki, likiery
joly_fh

Nalewki owocowe pachną pełnią lata, orzechowe są idealne na długie zimowe wieczory, ziołowe nie tylko wybornie smakują, ale także leczą. Śmietankowe i kawowe rozpieszczają podniebienie niejednego łasucha. W książce znajdziesz ponad 100 przepisów na wyśmienite trunki - idealne na każdą okazję: Nalewki owocowe: z porzeczek, truskawek, brzoskwiń, jabłek, czereśni i wiśni, moreli, żurawiny ...

Trunki o "tropikalnych" smakach: z owoców cytrusowych, ananasów, kokosów, granatów
Likiery orzechowe, migdałowe, klasyczne amaretto, orzechowo-miodowe
Nalewki ziołowe i korzenne: anyżówka, ouzo, miętowa, z rozmarynem i lawendą, cynamonowa, waniliowa, goździkowa
Słodkie likiery na bazie śmietanki: Irish Cream, czekoladowa, bananowa, ananasowo-kokosowa, owocowo-śmietankowe
Likiery na bazie kawy: czekoladowo-kawowy, pomarańczowo-kawowy, z dodatkiem cynamonu, wanilii
Wódki smakowe: brandy jeżynowa, brzoskwiniowa, wódka cytrynowa, rum ananasowy
Owoce w alkoholu: wiśnie w rumie, żurawiny w brandy, brzoskwinie w amaretto...

I wiele, wiele innych... Dzięki tej książce przyrządzisz nie tylko wyśmienite nalewki i likiery, ale także domowe wersje znanych i lubianych trunków. Znajdziesz w niej mnóstwo oryginalnych przepisów i rady dotyczące wykorzystania nalewek jako dodatków do deserów i dań mięsnych. Autorzy podsunęli też ciekawe pomysły na oryginalne prezenty w postaci samodzielnie zrobionych trunków.

źródło opisu: Wydawnictwo RM, 2011

źródło okładki: http://www.rm.com.pl/product-pol-583-Domowe-nalewki-i-likiery.html

MrGwyn | 2017-09-26
MrGwyn | 2017-09-26