Armie Apokalipsy

Wydawnictwo: Menhir
Filip Opulski

Akcja Armii Apokalipsy toczy się w świecie do złudzenia przypominającym współczesny. Apokalipsa jest faktem – nikt nie ma co do tego wątpliwości, nawet zwykli śmiertelnicy. Na ulicach króluje Karnawał – Dance Macabre, który porywa ze sobą tłumy otumanionych, na wpół obłąkanych ludzi, wiedzących już, że koniec jest nieunikniony i chcących spędzić swoje ostatnie dni na wyuzdanych przyjemnościach i dzikiej zabawie.
Jednak nie tylko ludzie chodzą ulicami tętniących życiem miast. Na dachach wieżowców, w wibrujących od muzyki klubach, w podłych dzielnicach i na spotkaniach tajnych kultów, można spotkać również nadnaturalne istoty, dysponujące niezwykłą mocą. Najpotężniejsze z nich wszystkich to anioły – zesłane na świat z misją pokonania Wroga. W miejscach, gdzie głosy modlitw mogą łatwo trafić do uszu Archaniołów, powstają Świątynie, gromadząc wokół siebie społeczność Skrzydlatych. Niewiele istot może dorównać w walce niebiańskim wojownikom z Chóru Erelim, oprzeć się zniewalającemu czarowi intrygantów z Chóru Elohim, wytrzymać potężne uderzenie energii Hashmallima czy też doścignąć anioła z Chóru Ophanim, skaczącego po dachach budynków. Do dyspozycji aniołów są również niezwykłe Relikwie, olbrzymie miecze i Święty Gniew, który wypełnia ich dusze. Przed ich siłą drżą demony i wszelkie plugawe istoty. Niektórzy ludzie dostępują łaski wiary i podążają za aniołami jako Natchnieni, pomagając im na wszelkie sposoby, zajmując się zazwyczaj najbardziej przyziemnymi sprawami.
Po drugiej stronie barykady stoją Upadli – mroczne, przepełnione nienawiścią demony z dna piekieł, gotowe zniszczyć świat i zabić wszystkie żywe istoty, aby uwolnić swego pana z więzienia. Ich dziełem są zarazy, plagi szarańczy i nieurodzaju, niszczycielskie burze i huragany, przedwczesne zimy czy też długotrwałe susze. Za ich sprawą ludzkość ogarnia destruktywny Karnawał, który każe im nie tylko bawić się aż do utraty zmysłów, ale również mordować bliźnich, podpalać samochody czy wysadzać centra handlowe. Upadli, choć mniej potężni od aniołów, zalewają świat plugawą falą, coraz to nowe ich hufce wychodzą z piekielnych czeluści, aby siać zniszczenia, strach i chaos. W ich szeregach znajdują się również zbuntowane anioły, strącone z niebios ręką Najwyższego, które stanowią dla niebiańskich Zastępów prawdziwe zagrożenie. Niejeden śmiertelnik, omamiony wizją potęgi i mocy, wpadł w ich sidła, wielu innych stało się naczyniami dla demonicznej energii. Dla Potępionych i Opętanych nie ma już nadziei – stracili oni swe nieśmiertelne dusze i zaprzedali się Wrogowi. Upadli mają również świątynie, w których oddają cześć swemu panu. Rywalizacja o święte miejsca pomiędzy siłami światła i ciemności przeradza się zazwyczaj w epickie bitwy na śmierć i życie.
Od eonów świat zamieszkują również inne istoty, zesłane tu przez Najwyższego za karę. Ziemia miała być więzieniem dla tych, którzy sprzeciwili się Jego woli lub popełnili poważne wykroczenia. Wielu z nich zadomowiło się wśród ludzi, tworząc kulty i grając rolę bożków, inni z pokorą przyjęli swoją karę. Pozostali, przepełnieni nienawiścią do Jedynego, zwrócili się do Wroga po pomoc i stanęli po jego stronie, zasilając szeregi Upadłych. Wieki temu śmierć Zbawiciela położyła kres ich dominacji nad ludźmi i odebrała im wszelką moc. Dopiero w ostatnich latach przebudzili się z letargu i na powrót zaczęli używać swych wpływów, aby manipulować śmiertelnikami i czerpać z tego korzyści. Jednak tym razem Skazani muszą liczyć się z czujnym okiem aniołów, które obserwują ich poczynania i są gotowe pokrzyżować wszelkie niecne plany.
W Armiach Apokalipsy gra toczy się przede wszystkim nocą, wśród kolorowych świateł miasta, w modnych klubach, opuszczonych fabrykach, gdzie gnieżdżą się Upadli, podczas nielegalnych wyścigów i narkotycznych imprez, w podziemnych siedzibach Skazanych, gdzie toczą się brutalne walki gladiatorów, w Świątyniach, gdzie napięcie sięga zenitu, w mieszkaniach aniołów, podczas ważkich rozmów o przyszłości miasta. Skrzydlaci to drapieżniki, które każdej nocy krążą po ulicach, a ludzie i Skazani pospiesznie schodzą im z drogi. Pojedynki na dachach najwyższych budynków przypominają epickie zmagania tytanów, gdy rozbłysk anielskiej formy wydobywa ostre kontury kominów z ciemności, a piekielny ogień zmienia beton w strumień magmy. Apokalipsa to czas ostatecznego starcia i wojownicy po obu stronach dają z siebie wszystko.

źródło opisu: http://armieapokalipsy.pl/awiat/

źródło okładki: http://armieapokalipsy.pl/