Domowe wypieki. Ciasta i ciasteczka

Okładka książki Domowe wypieki. Ciasta i ciasteczka
Ewa Aszkiewicz Wydawnictwo: Publicat kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Publicat

Jestem strasznym łasuchem, jednak staram się nad tym panować. Ze wszystkich dań najlepiej zawsze wychodziły mi ciasta i różne babeczki. Czy mogłam więc przejść obojętnie wobec tej pozycji? Oczywiście, że nie !

Już przedstawione ciasto na okładce jest bardzo apetyczne, więc co się dziwić, że w środku robi się jeszcze bardziej smakowicie. Znajdziemy spis treści, gdzie wszystkie przepisy zawarte zostały podzielone na kilka kategorii.

Ciasta drożdżowe, mmm, któż ich nie zjadł kiedykolwiek? Są bardzo szybkie w wykonaniu i zawsze przepyszne. Oprócz przepisów na tradycyjne drożdżowe wypieki z owocami znajdziemy także informację, jak wykonać bułeczki mleczne, czy placek przekładaniec. Ale to jeszcze nic. To, co będzie później, przejdzie Wasze najśmielsze wyobrażenia.

Torty, torciki, doskonałe na każdą okazję . Przyznaję się z ręką na sercu, że dotąd zrobiłam jedynie torcik galaretowy, ale po zapoznaniu się z ofertą tej książki z pewnością się to zmieni. Bo czyż nie brzmią kusząco takie nazwy , jak tort Sachera ,czy tort orzechowy z czekoladą? A co najlepsze, wcale nie są trudne w wykonaniu i zrobi je nawet początkujący kucharz.

A dla tych, którzy nie lubią stać przy robieniu ciasta, Pani Ewa Aszkiewicz stworzyła dział ,,Serniki i torty bez pieczenia” . Ostatnio coraz więcej słyszy się o spodach wykonanych z pokruszonych herbatników, ja jeszcze nie robiłam, ale wszystko przede mną. Na pierwszym miejscu do zrobienia uplasował się torcik serowy z owocami, a zaraz po nim torcik jesienny luksusowy. Łasuchy z pewnością będą oczarowani tą pozycją.

Podsumowując, w książce zostało zebranych ponad 200 przepisów na ciasta i ciasteczka, z których nie jeden raz skorzystam i Wam również, drodzy czytelnicy, polecam tą pozycję. Wszystko dokładnie wyjaśnione, zdjęcie każdej potrawy zostało zamieszczone. Na dole strony zostały również oznaczone znaczkami takie kryteria, jak stopień trudności, kaloryczność i koszt. Jedyne czego mi brakuje to jakiegoś przedziału cenowego, który odpowiadałby tym oznaczeniom.

,,Domowe wypieki. Ciasta i ciasteczka” to kolejna świetna już pozycja Pani Ewy Aszkiewicz, którą polecam wszystkim miłośnikom domowych ciast, zarówno tym początkujących, jak i tym zaawansowanym, bowiem każdy znajdzie w niej coś dla siebie !

Moja ocena : 9/10

Siedzisz sobie spokojnie w swoim własnym mieszkaniu i nagle przychodzi to uczucie. Nachodzi Cię przeogromna ochota na zjedzenie czegoś słodkiego, czegoś pysznego. Oczywiście, w dobie Internetu zawsze możesz zapytać wujka Google o najrozmaitsze przepisy, ale czy znajdziesz w tym frajdę? Odpowiedzią na potrzeby smakowe każdej kobiety staje się genialna książka kucharska stworzona przez rewelacyjną kucharkę- Ewę Aszkiewicz, która specjalizuje się w tradycyjnej kuchni polskiej. Po najróżniejszych przepisach na dania obiadowe przyszedł czas na „Domowe wypieki. Ciasta i ciasteczka”, które zaspokoją podniebienia wszystkich kobiet, ale również mężczyzn.

Książka Ewy Aszkiewicz to zbiór dwustu najwspanialszych przepisów na różnorodne ciasta i ciasteczka. Jeżeli masz ochotę na babki, bez przeszkód odnajdziesz tutaj sposób na zaspokojenie głodu. Jeżeli chcesz wyprodukować ciasto kruche ze śliwkami, również tutaj uda Ci się znaleźć inspirację dla stworzenia czegoś wspaniałego. Cała masa przepisów na różnorodne torty, tarty, babki, biszkopty, z wykorzystaniem najlepszych składników. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie musimy trzymać się ślepo wzorca. Same możemy kreować własne wyroby cukiernicze mając do tego jedynie bazę, którą kucharka także nam prezentuje. Daje to możliwość sięgnięcia po swoją własną kreatywność, czy też kaprys i poeksperymentowania w kuchni. Same przepisy- bez większych wymysłów, tradycyjna kuchnia polska z wykorzystaniem naturalnych owoców, orzechów, czy też ulubionym pobudzaczem endorfin- czekoladą. W dodatku dają przepyszne efekty, które konsumować można nie tylko w samotności, ale również w gronie rodzinnym, czy przyjaciół. Ciasteczka idealnie sprawdzą się na prezent, czy też wzbogacenie świątecznego posiłku- w końcu odnajdziemy tu również i przepisy na różnorodne pierniki.

Sam przepis to jednak nie wszystko. W książkach takich, jak „Domowe wypieki” istotna staje się prezentacja to, co z nich wychodzi. Tutaj istotną rolę odegrali organizatorzy przestrzeni i fotografowie. Zdjęcia, na których zaprezentowano efekty starań kucharki to nie tylko wspaniałe dzieła sztuki, ale także i idealny instruktaż dla każdej z nas, bo zdecydowanie lepiej tworzy się coś, co wiemy jak wygląda- ale to tak na początek. Same zdjęcia to jedyna zaleta. Sporo daje także zaprezentowanie przepisu, czyli ile czasu zajmie nam przygotowanie słodkości, a także dla ilu osób nam ona wystarczy, choć tutaj zastosowany jest przelicznik na porcje, ale wiadome jest, że porcja porcji nierówna. Do tego bardzo skrupulatnie prezentuje się składniki, które wykorzystamy do zrobienia pyszności- nie tylko podstawy, ale również i nadzienia, czy też kremów- wszystko jest bardzo wyraźnie i czytelnie zarysowane. Czymże byłby przepis bez samego przepisu, więc spodziewajcie się rzetelnego i bardzo szczegółowego opisu przygotowania na każdym etapie zabawy w cukiernika. Ciekawym urozmaiceniem jest wstawienie również skali, ocenia się tutaj zarówno stopień trudności, kaloryczność, a także i koszt, czym możemy dostosować konkretny przepis z „Domowych wypieków” do naszych własnych wymagań. Tak profesjonalnie zaprezentowana treść gwarantuje sukces naszej pracy, trzeba jedynie pamiętać, aby podążać za wskazówkami i zachować wszelkie proporcje, żeby nasz trud nie poszedł na marne.

„Domowe wypieki. Ciasta i ciasteczka” to niesamowita podróż przez kuchnię polską, ale od jej najsłodszej strony. Najciekawsze propozycje z naszej narodowej kuchni, idealne do wykorzystania na każdą okazję przedstawia nie kto inny, jak Ewa Aszkiewicz, kucharka tworząca bestsellerowe książki kucharskie z rodzimymi przepisami. Przepyszne ciasta i genialne ciasteczka idealne na przekąskę. A wszystko to wzmocnione bazą dla własnej inwencji twórczej i przygotowane w oprawie, która przetrwa największe wojny kuchenne. Pozostaje mi tylko życzyć- SMACZNEGO!

fajne praktyczne i niedrogie przepisy na pyszne ciasta

fajne praktyczne i niedrogie przepisy na pyszne ciasta