Maks dba o zdrowie

Seria: Świat Maksa
Wydawnictwo: Skrzat

Hipopotam Maks dba o zdrowie, dlatego dzielnie zniósł wizytę u dentysty i przekonał się, że szczepienie to nic strasznego. Poznał również sekret pewnej gadającej łyżeczki od syropu na kaszel... Nie wierzycie? Przeczytajcie!

źródło opisu: Wydawnictwo Skrzat, 2013

źródło okładki: www.skrzat.com.pl

Na półkach: Przeczytane, Skrzat

Kto śledzi naszego bloga tez na pewno doskonal zna małego, sympatycznego hipopotamka Maksa. Już nie raz wspominałyśmy o przygodach tego malucha. Jest to najnowsza pozycja z serii "Świat Maksa". Jak dotąd ukazało się sześć książeczek, ale to jeszcze nie koniec. Już wkrótce kolejne nowe przygody tego fajnego zwierzaczka :)

Tym razem Maks będzie miał do czynienia z lekarzami. Pierwsza z historyjek opowiada nam o szczepieniu. Chłopiec tak jak każde inne dziecko musi pójść do lekarza na szczepienie. Jednak Maks bardzo się boi i próbuje wymigać się od badanie. Udaje, że boli go brzuszek, ale mama nie daje się nabrać. Za to jego młodsza siostra tłumaczy mu, że to nie będzie bolało, że szczepienie jest jak ukłucie komara. Po wszystkim okazuje się, że hipcia miała rację, nie było się czego bać :) Kolejne opowiadanie jest o bolącym ząbku Maksa. Okazuje się, że ma on w zębie czarną dziurkę i jak najszybciej należy udać się do dentysty. Oczywiście i tym razem hipopotamek bardzo się boi, ale...

Maleństwo | 2013-06-26
Przeczytana: 25 czerwca 2013

Maks to bohater wielopokoleniowy. Młody (lat 4) go uwielbia, Starsza (lat 9) również za nim przepada, a ja jestem jego zagorzałą fanką. Mój mąż zresztą również. Sympatyczny hipopotamek mieszka z nami pod jednym dachem i towarzyszy dzieciakom zarówno w chwilach przyjemnych jak i tych trudniejszych.
Książeczka zawiera trzy opowiadania, w których Maks dba o zdrowie. Towarzyszymy małemu hipopotamkowi w czasie szczepienia, wraz z nim odwiedzamy dentystę, poznajemy też łyżeczkę z miarką, która skarży się, że zna smak tylko syropów. Każda z historyjek jest jedyna w swoim rodzaju. Możemy przy ich pomocy przekonać nasze maluchy, że szczepienie nie boli, a wizyta u dentysty może nie jest zbyt przyjemna, ale na pewno konieczna, a do tego na pewno skończy się prezentami. Mnie urzekło ostatnie opowiadanie, w którym łyżeczka z miarką narzeka, że zna tylko i wyłącznie smak syropów. Maks obiecuje łyżeczce, że spróbuje "...konfitur i cukru, a nawet budynki waniliowego!".
Przygody Maksa...

Kiti | 2015-11-10

Hipopotam Maks miał mieć szczepienie. Bardzo się tego bał, postanowił udawać chorego, jednak nic z tego nie wynikło. Mama nie dała się na to zabrać, więc szczepienie musiało się odbyć. Czy naprawdę było aż tak strasznie? W drugiej historii Maksa bolał ząb. Wbrew obawom musiał udać się do dentysty, gdzie dowiedział się, dlaczego tak mocno bolał go ząb. Na koniec książeczki hipcio mógł poznać mówiącą łyżeczkę od lekarstw, która chciała spróbować też konfitur, czy innych smakołyków.

Nie ma co bać się szczepienia, gdyż jest ono dla naszego dobra. Jest to tak delikatne ukłucie, że nawet się dobrze nie zorientujemy i jest już po wszystkim. Należy dobrze myć swoje zęby, by nie dochodziło do tego, że będą nas mocno boleć. Dentystę należy odwiedzać z bólem, ale także po to, by sprawdzić, czy nasze zęby są zdrowe. Nawet w chorobie dobrze mieć przyjaciół i wiedzieć, że możemy na nich liczyć.

ZwykłaMatka | 2015-08-06
Na półkach: Przeczytane, Czytane córci