Porywacze dusz

Lawend

Witold Jacórzyński i Dariusz Wołowski, autorzy książki "Porywacze dusz", prowadząc badania naukowe na granicy stanów Veracruz i Oaxaca, wędrowali tropem opisanego przez Carlosa Castanedę szamana mazateckiego, nawiązywali kontakty z miejscową ludnością i czarownikami, mieli więc możliwość poznania sposobu myślenia Indian, ich zwyczajów i religii. Brali udział w rytuałach spożywania halucynogenów - odkryli inny, fascynujący świat, który Europejczykowi może wydawać się okrutny i pełen tkliwości, przerażający i ciekawy, prymitywny i wzniosły.

źródło opisu: Wydawnictwo Alfa, 1995

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Eryk Pakuła | 2016-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2016

Liczyłem, że więcej miejsca w książce zostanie poświęcone szałwii. Szkoda, że Darek nie zdecydował się na kolejną sesję z tą rośliną.

jatymyoni | 2014-04-05
Na półkach: L. polska