Ze wspomnień

Wydawnictwo: Sowa
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Ze wspomnień
MGG

Książka zawiera zbiór błyskotliwych obserwacji stosunków społecznych. Opowiadania te, choć osadzone w różnych kontekstach historycznych, uwzględniają specyfikę epoki wczesnych lat powojennych. Okres ten, dla niezależnych twórców, charakteryzujący się ograniczeniami, wynikającymi przede wszystkim z nowego porządku politycznego, którego Polska stała się częścią, wymagał od autorów nie tyle wnikliwej obserwacji, ale umiejętności eufemistycznego przekazu.

źródło opisu: http://www.wyczerpane.pl/1873,ze-wspomnie-.html

źródło okładki: http://www.wyczerpane.pl/1873,ze-wspomnie-.html