Anti-Spam Tool Kit
Marabit

Przygotuj arsenał do walki ze spamem Zaplanuj walkę Poznaj metody filtrowania spamu Zainstaluj narzędzia antyspamowe Zabezpiecz serwery poczty przez spamem Spam męczy użytkowników internetu od dawna. Reklamy, informacje o serwisach WWW dla dorosłych, łańcuszki szczęścia i inne pseudowiadomości powodują, że znalezienie przesyłki od kontrahenta lub znajomego zajmuje coraz więcej czasu....

Przygotuj arsenał do walki ze spamem

Zaplanuj walkę
Poznaj metody filtrowania spamu
Zainstaluj narzędzia antyspamowe
Zabezpiecz serwery poczty przez spamem
Spam męczy użytkowników internetu od dawna. Reklamy, informacje o serwisach WWW dla dorosłych, łańcuszki szczęścia i inne pseudowiadomości powodują, że znalezienie przesyłki od kontrahenta lub znajomego zajmuje coraz więcej czasu. Regulacje prawne nic nie zmieniły -- polscy spamerzy przeredagowali treści swoich wiadomości tak, aby spełniały wymagania ustawy, a zagraniczni prawdopodobnie nie zdają sobie sprawy z istnienia w Polsce jakichkolwiek przepisów odnośnie spamu. Jedynym rozwiązaniem jest wypowiedzenie spamowi wojny na własną rękę. Na szczęście wielu zirytowanych spamem programistów pokusiło się o napisanie narzędzi umożliwiających zablokowanie autorom spamu dostępu do naszej poczty.

"Anti-Spam Tool Kit. Edycja polska" to książka dla wszystkich, którzy mają dość wszechobecnego spamu. Przedstawia najnowsze techniki zwalczania spamu, narzędzia filtrujące spam, metody zabezpieczania serwerów i kont pocztowych przed spamem oraz te właściwości internetu, które spamerzy wykorzystują w swoich działaniach. Dzięki zawartym w niej wiadomościom nauczysz się tworzyć systemy kontroli niechcianej poczty, wykorzystujące różnorodne narzędzia -- od darmowych po komercyjne, od podstawowych filtrów działających u klienta po złożone rozwiązania realizowane na serwerach. Zaplanujesz strategię walki ze spamem.

Opracowywanie planu walki
Metody filtrowania spamu na podstawie treści przesyłek
Implementacje rozwiązań antyspamowych
Blokowanie spamu z wykorzystaniem czarnych list
Instalacja i konfiguracja programu Spam Assassin
Filtrowanie spamu na podstawie klasyfikatora Bayesa
Blokowanie spamu w programach pocztowych
Narzędzia antyspamowe dla Windows, Mac OS i Linuksa
Zabezpieczanie danych osobowych przed spamerami
Rozpocznij własną wojnę ze spamerami.

O autorach:
Paul Wolfe jest niezależnym konsultantem bezpieczeństwa informacji, pracującym dla przedsiębiorstw notowanych na liście Fortune 500, organów wymiaru sprawiedliwości i rządu.

Charlie Scott (CISSP, CCNP) jest analitykiem bezpieczeństwa informacji pracującym dla urzędu miasta Austin w Teksasie, gdzie pomaga w utrzymaniu infrastruktury i polityki bezpieczeństwa sieci.

Mike W. Erwin (CISSP) jest prezesem i założycielem Symbiot, Inc., firmy zajmującej się bezpieczeństwem informacji specjalizującej się w inteligentnym zarządzaniu bezpieczeństwem i zaawansowanych metrykach ryzyka.

źródło opisu: http://helion.pl

źródło okładki: http://helion.pl