Naśladowca

Tłumaczenie: Krzysztof Puławski
Cykl: Kitt Lundgren (tom 1)
Wydawnictwo: HarperCollins
Copycat
joly_fh

Pięć lat temu w małym miasteczku w Illinois zostały zamordowane trzy dziewczynki – wszystkie we własnych sypialniach, wszystkie w tym samym wieku. Na miejscu zbrodni nie znaleziono żadnych śladów. Sprawa Mordercy Śpiących Aniołków, jak nazwała go prasa, stała się obsesją detektyw Kitt Lundgren. Dochodzenie zakończyło się klęską, co Kitt przypłaciła zdrowiem i załamaniem kariery zawodowej. Teraz morderca wraca, by kontynuować makabryczne dzieło. Śledztwo prowadzi ambitna detektyw Riggio, która niechętnie przystaje na pomoc Kitt. Jednak to właśnie Kitt jako pierwsza dostrzega niuanse różniące dzisiejszą zbrodnię od morderstw sprzed lat.

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2013

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

Ryszard Pałka | 2019-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2019

Całkiem przyzwoity kryminał.Czyta się lekko ( a oto właśnie chodzi)Szału oczywiście nie ma ale w sumie ok

aska | 2019-03-06

Książkę poleciła mi Pani w bibliotece, mówiąc, że dopiero ją skończyła i jest bardzo wciągająca.
Miała rację! Książka jest mega super.
Nie mogłam się od niej oderwać. Jak dla mnie nie była przewidująca, wręcz przeciwnie. Praktycznie do samego końca niewiadomo kto jest mordercą.
Książka o której na pewno nigdy nie zapomnę.
Polecam!!!

pola84 | 2019-03-02
Przeczytana: 24 lutego 2019

Kolejna książka, którą kiedyś kupiłam w kiosku w serii Z zimną krwią. Taki sobie kryminał. Nie wywołał u mnie żadnych emocji. Chwilami się nawet nudziłam. Do szybkiego zapomnienia.

Katarzyna | 2019-02-22

Naprawdę bardzo wciągajacy kryminał. Główną bohaterką jest policjantka Kitt Lundgren. 5 lat temu prowadziła sprawę seryjnego mordercy trzech małych dziewczynek. Niestety Mordercę Śpiących Aniołków nie udało jej się złapać. Za to przeżyła rodzinną tragedią i popadła alkoholizm. Kiedy ją poznajemy już nie pije, znów zaczęła pracować. Pojawia się też morderstwo łudząco podobne do tych sprzed lat. Niestety to nie ona dostaje tę sprawę, a młoda i ambitna M.C. Jednak morderca chce inaczej... dzwoni do Kitt i wymusza, żeby to ona zajęła się tą sprawą. Od tego momentu nieufne wobec siebie panie muszą pracować razem, tym bardziej, że ginie kolejna dziewczynka, a w niebezpieczeństwie są następne. Policjantki nie wiedzą czy obecne morderstwa i te sprzed lat są dziełem jednego człowieka, czy być może teraz mają do czynienia z naśladowcą. Zaczyna się wyścig z czasem, a morderca poprzez kolejne telefony bawi się z nimi w odrażającą grę.
Czyta się świetnie, autorka fajnie prowadzi swoje...

Futurka | 2019-02-09
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 09 lutego 2019

Potrzebowałam prostej rozrywki nie wymagającej myślenia i ...(tadam).
Największa wartość tej książki, to język, który jest lekki, wiarygodny, po prostu łatwo się czyta.
Powyższe cechy wymusiły na mnie aż 5 gwiazdek.

nutka | 2019-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2019

Wciągająca, ciekawa, szybka akcja. Chce się czytać.

Eli1605 | 2018-11-29
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 29 listopada 2018

Bardzo dobry kryminał, jak wszystkie książki pani Spindler dotychczas przeze mnie przeczytanych. Morderstwa, przemoc, śmierć, miłość, złość, gniew, zemsta, tajemnice z przeszłości i dwie policjantki, które wymykają się poza szablon. Naprawdę obydwie polubiłam. Całkowicie nieprzewidywalny zabójca, śmiertelna gra. I niewyjaśnione do końca zakończenie. Do tego styl, który lubię. I jeszcze krótkie rozdziały. Polecam.

Mała_Meggie | 2018-09-12
Przeczytana: 12 września 2018

Książka, która się czyta z zapartym tchem aż po ostatnią stronę, bez względu na godzinę czy potrzeby fizjologiczne. Kapitalna!

ArtP | 2018-09-01
Przeczytana: 01 września 2018

Jedna z lepszych książek gatunku jaką ostatnio czytałem wysoka ocena również za to że książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie gładko .
Sama opowieść też nie jest skomplikowana nie ma natłoku różnych niepotrzebnych sytuacji ani zbyt dużo bohaterów występujących w tej książce.

Agnieszka | 2018-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2018

Książkę czyta się dobrze i z dużym zainteresowaniem. Jedynym mankamentem jest to, że główne bohaterki za mało się różnią od siebie. Brakowało mi cech charakteru różniących je miedzy sobą. Mimo to książka wciąga a zakończenie jest zaskakujące.