Uprawa ogrodu w zgodzie z fazami Księżyca

Wydawnictwo: RM
ogród, uprawa ogrodu
hobby
joly_fh

Natura kieruje się własnymi prawami. Jeśli nauczymy się je dostrzegać, rozumieć i akceptować, nasze życie stanie się pełniejsze, spokojniejsze, a przede wszystkim zdrowsze. Już starożytni wiedzieli, że Księżyc i inne ciała niebieskie oddziałują na Ziemię, a tym samym mają wpływ na życie na naszej planecie. Powszechnie wiadomo, że ogród uprawiany zgodnie z fazami Księżyca daje obfitsze plony.

Z książki tej dowiesz się, jak Księżyc w różnych fazach oddziałuje na rośliny i ludzi, kiedy wypadają najlepsze terminy siewu i sadzenia poszczególnych roślin, w której fazie Księżyca przeprowadzać prace gruntowe i pielęgnacyjne, zwalczać szkodniki, ciąć drzewa, przesadzać i podlewać. Oczywiście poznasz także idealny termin zbiorów. W poradniku opisano również znaczenie znaków zodiaku w uprawie ogrodu i wyjaśniono, które rośliny odpowiadają poszczególnym czterem żywiołom Ziemi.

Kiedy Księżyc jest w znaku Ryb, warto posiać m.in. sałatę i szpinak. Gdy jest w znaku Raka, można kosić trawę. Wtedy też nastąpi szybki wzrost szczypioru, pietruszki i bazylii. Księżyc w znaku Bliźniąt stwarza idealny moment na sadzenie roślin pnących. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o wpływie Księżyca na Twój ogród, koniecznie sięgnij po tę książkę!

źródło opisu: Wydawnictwo RM, 2013

źródło okładki: http://www.rm.com.pl/product-pol-517-Uprawa-ogrodu...»