Martynka kocia mama

Wydawnictwo: Publicat
tecna8

źródło okładki: http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://ecsmedia...»

zdolnedzieci | 2017-02-06

Niektóre dzieci mają problem ze skupieniem się na treści czytanej książki. I nie jest to ich wina - w końcu dzieci są pełne zapału, energii, przez ich umysł przewijają się setki myśli i szalonych pomysłów. Bywa jednak tak, że dobrze dobrana książka zaciekawi naszą pociechę na tyle, aby dotrwała do końca powieści.
Dzisiaj pragnę przedstawić Wam kolejną książkę, wartą uwagi: jest to "Martynka". Ola zachwycona jest wyjątkowo naturalną postacią dziewczynki: przeżywa radości i smutki, czasem musi pokonać strach przed nieznanym, zmęczenie czy uporać się ze zmianami w życiu. Martynka żyje bardzo aktywnie - uczy się jeździć konno, pływać, uwielbia zajmować się przydomowym ogrodem, czy spacerować po łące wraz ze swoim nieodłącznym przyjacielem: Pufkiem.
Książka nie jest przeznaczona wyłącznie dla dziewczynek (chociaż sama z początku odnosiłam takie wrażenie). Praktycznie w każdej części Martynce towarzyszą bracia: Alanek i Jaś, kuzynostwo lub nowo poznani przyjaciele. Jest to niezwykle...

wrublik7 | 2015-03-30
Przeczytana: 30 marca 2015

jak tylko zobaczyłam tą serię w reklamie zachwyciłam się sposobem wydania książki - ilustrację są piękne, co prawda mąż skomentował, że wyglądają jak z książeczek jehowych, ale i tak warto sięgnąć po nie, nie mają (przynajmniej nie w tej co przeczytałam z dzieciakami) żadnego podłoża ideologicznego.
jest to taka opowieść o tym jak to się spędzały wakacje u ciotki w towarzystwie małych kotków, córa już złapała bakcyla (pierwszą książkę z serii wybrałam ja, resztę już będzie wybierać sama) i myślę że już jutro poleci do szkolnej biblioteki po następną książkę

tecna8 | 2013-06-08

Książka bardzo ciekawa, opisująca przygody dzielnej Martynki i kotka cioci Róży.