Kapelusz Napoleona

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tajemnice słynnych ludzi". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Jedność
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Napoleon, kapelusz
Ophelia

Akcja "Kapelusza Napoleona" toczy się na Jarmarku Różności, miejscu pełnym ruchu, gwaru i straganów z niezwykłymi różnościami, a najważniejsze jest tam stoisko pana Bibelota. Można u niego znaleźć wiele ciekawych przedmiotów, a z każdym z nich wiąże się jakaś opowieść - i to wspaniała opowieść! Darek i jego siostra Hesia często wydają swoje kieszonkowe właśnie u pana Bibelota. Uwielbiają też słuchać historii związanych z nowymi nabytkami.

Ta książka:

poprzez fikcyjną fabułę opowiada opartą na faktach biografię francuskiego cesarza Napoleona Bonaparte
umieszcza niezwykłą historię jego życia i kampanii wojennych we współczesnym kontekście
zachęca do dramy i zabaw w przebieranie, dzięki którym dzieci lepiej poznają historyczną postać

źródło opisu: Wydawnictwo Jedność, 2008

źródło okładki: http://jednosc.com.pl