Czy grzechotnik ma grzechotkę?

Tłumaczenie: Edyta Panek
Wydawnictwo: Jedność
Wie fängt der Frosch die Fliegen? Antworten auf tierische Kinderfragen
Ophelia

Zaskakujące pytania ze świata zwierząt. Świat zwierząt pełen jest tajemnic, zagadek i ciekawych faktów, które dobrze jest znać! Dzieci zaś są mistrzami w zadawaniu zaskakujących pytań! – Jak żaba łapie muchy?; Czy świnka morska żyje w morzu?; Dlaczego pies gryzie kości?; Skąd u słonia takie wielkie uszy? Dorośli drapią się z zażenowaniem po głowach, robią dziwne miny i w popłochu szukają...

Zaskakujące pytania ze świata zwierząt.

Czy świnka morska żyje w morzu?; Dlaczego pies gryzie kości?; Skąd u słonia takie wielkie uszy? Dorośli drapią się z zażenowaniem po głowach, robią dziwne miny i w popłochu szukają właściwej odpowiedzi. Ale to dopiero początek krzyżowego ognia dziecięcych pytań, bo dziecięca wyobraźnia posiada nieograniczone możliwości – Czy mrówka ma kiedyś wolne od pracy?; Kto budzi misia ze snu zimowego?; Czy królowa pszczół nosi koronę?; Czemu hipopotam nie przejdzie na dietę?; Czy ktoś kiedyś przechytrzył lisa?; Czego boją się zające?

Ta książka to zbiór frapujących dziecięcych pytań i oczywiście równie intrygujących odpowiedzi, zaspokajających dziecięcą ciekawość świata. Obiecujemy, że żadne dziecko nie pozostanie po lekturze tej książki bez satysfakcjonującej je odpowiedzi!

źródło opisu: Wydawnictwo Jedność, 2012

źródło okładki: http://jednosc.com.pl

Basia | 2015-03-21

Świetna i bardzo pouczająca lektura dla dzieciaków.

Jakieś dwa lata temu polecałam Wam pewną książkę, którą zachwalałam pod niebiosa. I nie było w tym ani krzty przesady, bo lektura ta wciąż stoi na honorowym miejscu w pokoju mojego dziecka i jest dość często w użytku. Nosi ona tytuł: "Dlaczego galaretka się trzęsie?" i odpowiada na przeróżne nietypowe pytania zadawane przez dzieci. I jak się pewnie domyślacie, nie tylko moje dziecko po nią sięga. My także w kryzysowych sytuacjach posiłkujemy się wiedzą w niej zawartą. I trzeba przyznać, że na wiele nurtujących pytań naszej Ali znaleźliśmy w niej odpowiedź.

Tym razem polecam Wam lekturę bardzo podobną. Tutaj także znajdziemy odpowiedzi na wiele bardzo ciekawych i pytań, jednak te dotyczą wyłącznie świata zwierząt. A czego konkretnie? No cóż... Tutaj przeczytamy na przykład: Dlaczego bociany stoją tylko na jednaj nodze? Dlaczego delfiny wyskakują z wody? Dlaczego często mylimy jaguara z lampartem? Dlaczego koty robią koci grzbiet i czy widzą w ciemności? Dlaczego lamy plują? Czy to...

renata_katarzyna | 2014-08-31