Bogowie i herosi mitów greckich

Wydawnictwo: Jedność
Ophelia

Dawno, dawno temu w starożytnej Grecji na górze Olimp mieszkali bogowie i herosi. Ich liczne przygody dały początek ponadczasowym mitom o kapryśnych bóstwach i odważnych herosach, o ich wspaniałych czynach i fantastycznych podróżach. Ale mit jest nie tylko piękną i pełną fantazji opowieścią. Jest przede wszystkim bogatą znaczeniowo historią, często zainspirowaną rzeczywistymi wydarzeniami. Mity opowiadają o tajemnicach świata, o początkach rzeczy, o życiu codziennym, o kulturze, o wierzeniach i o marzeniach ludzi żyjących w przeszłości. Czyż w tych opowieściach i w losach ich bohaterów nie dostrzegamy samych siebie? Może to właśnie sprawia, że tak chętnie sięgamy po mity, że wciąż nas one zachwycają.

Odbiorcy:
– dzieci, które będą poznawać mity greckie i ich bohaterów.
– rodzice, którzy zaproponują dzieciom piękną klasyczną lekturę.

Dlaczego warto nabyć tę książkę?
– przenosi młodego czytelnika w świat wielkiej literatury – w świat mitów greckich.
– barwny język narracji maluje przed odbiorcami przepiękne obrazy starożytnej Hellady.
– kreska znanego ilustratora Tony’ego Wolfa ożywia bohaterów czytanych opowieści i dostarcza niezapomnianych wrażeń.

źródło opisu: Wydawnictwo Jedność, 2013

źródło okładki: http://jednosc.com.pl