Świat teatru

Wydawnictwo: Jedność
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
sztuka teatralna, teatr, sztuka
Ophelia

Książka napisana jest pięknym, potoczystym językiem, opowiada najpiękniejsze sztuki teatralne. Wspaniała klasyczna lektura, dostarczająca wielu wzruszeń i radości! Gustownie wydana, idealna na prezent, opatrzona klasycznymi ilustracjami. Prezentowane sztuki: Leonce i Lena Faust Jedermann Rozbity dzban Przypowieść o trzech pierścieniach Chory z urojenia Zbójcy ...

Prezentowane sztuki:

Sen nocy letniej

źródło opisu: Wydawnictwo Jedność, 2011

źródło okładki: http://jednosc.com.pl

beel | 2015-10-28

Książka Sylvii Schopf jest próbą przybliżenia świata teatru młodemu czytelnikowi. Stare, klasyczne sztuki - piękne, często z ważnym przesłaniem moralnym, ale … No właśnie jest pewne „ale”. Ich język jest często trudny, archaiczny wręcz. Same sztuki zdecydowanie są przeznaczone dla dojrzałego czytelnika. Wersje dla dzieci stanowią ciekawą alternatywę dla znanych motywów i tematów, jakie przewijają się w baśniach i bajkach. Są swego rodzaju urozmaiceniem, proponują zupełnie coś innego niż tradycyjne teksty. Poniekąd przygotowują również na lekturę oryginału.
Trudno nie zgodzić się z tezą, że oryginalne zawsze jest lepsze. Wiele z takich klasycznych tytułów jest arcydziełami, a tekst „na podstawie” jest tylko namiastką literackiej perełki. Niemniej w „Świecie teatru” znaleźć można ciekawie opowiedziane historie, po które można na przykład sięgnąć przed wizytą w teatrze – jako swego rodzaju przygotowanie na trudniejszy tekst. Może zachęcą do wizyty w tym czarownym miejscu? W...