„Mirandą” przez Atlantyk

Seria: Sławni Żeglarze
Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
marynistyka, statki, morze, jachty, regaty,
przygodowa
Siuks

Autor w 1972r startował na Mirandzie w Transatlantyckich Regatach Samotników, pokonując trasę Plymouth-Newport w 45 dni i 10 godz. Za udział w regatach otrzymał specjalną nagrodę honorową "Rejs Roku 1972". We wrześniu 1973r wypłynął na "Copernicusie" jako I oficer w regatach Clipper Race. Niniejsza książka jest relacją z obydwu rejsów atlantyckich.

źródło opisu: Wydawnictwo Morskie Gdańsk 1974

źródło okładki: http://www.antykwariatpodkarpacki.pl/

książek: 1931
Siuks | 2013-06-06
Przeczytana: 15 marca 2009

Książka jest naprawdę świetna i każdy miłośnik tematu i przyszły podróżnik powinien ją przeczytać. Czytałem ją 3 lata temu, gdy bylem miłośnikiem tematu :). Szczegółów już nie pamiętam, ale pokazuje jak w czasach głębokiego PRL-u nasi żeglarze musieli sobie radzić, aby uprawiać ten piękny sport. Książka opisuje odnalezienie i remont starego jachtu, który stał się tytułową Mirandą. Następnie przegotowanie do regat i same regaty. Czytając książkę dowiadujemy się w jakiej sytuacji byli nasi żeglarze, gdzie wiele sprzętu żeglarskiego można było kupić tylko za obcą walutę. Mamy tu porównanie do zachodnich żeglarzy, którzy dysponowali większymi pieniędzmi, lepszym i nowocześniejszym sprzętem. Mimo tych wszystkich trudności Pan Zbigniew jednak daje sobie radę i kończy regaty.

Isiliel | 2015-09-12
Na półkach: Katalog, Przeczytane, Morze