Cuda świętego Józefa

Wydawnictwo: WAM
8 (9 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
religia
joly_fh

Jak Józef żyje swoim powołaniem opiekuna Maryi, Jezusa, Kościoła? Nieustannie słucha Boga, jest otwarty na Jego znaki, gotowy wypełniać nie tyle swój, ile Jego plan. Józef jest "opiekunem", bo umie słuchać Boga, pozwala, by go prowadziła Jego wola i właśnie z tego względu jeszcze bardziej troszczy się o powierzone mu osoby, potrafi z realizmem interpretować wydarzenia, jest wrażliwy na to, co go otacza i potrafi podjąć najmądrzejsze decyzje. W nim widzimy, drodzy przyjaciele, jak się odpowiada na Boże powołanie - dyspozycyjnością, gotowością, ale widzimy też, co stanowi centrum powołania chrześcijańskiego: Chrystus!
papież Franciszek, homilia z Mszy św. na rozpoczęcie pontyfikatu, 19 marca 2013 r.

Książka zawiera pięćdziesiąt autentycznych świadectw oraz modlitwy. Różnorodność uzyskanych łask od nawróceń, uzdrowień, poprzez znalezienie pracy, współmałżonka, domu... aż po naprawę komputera potwierdza misję św. Józefa jako opiekuna. Książka umacnia w wierze i nadziei, że Pan Bóg nikogo nie zostawia w potrzebie bez pomocy. Dołączone dokumenty papieskie - encyklika Leona XIII Quamquam pluries oraz adhortacja apostolska Jana Pawła II Redemptoris custos przybliżają osobę i misję św. Józefa.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwowam.pl/

Herbaciarka | 2016-06-11
Przeczytana: czerwiec 2016

"Cuda św. Józefa" to książka trudna do zrecenzowania, dotyka bowiem kwestii wiary - czy osoba czytająca uwierzy, że świadectwa, które są zawarte w książce są prawdziwe czy może to zwykły zbieg okoliczności. Książka na pewno jest ciekawa, a kto chce ten uwierzy, że nasz los nie zależy tylko od nas i że ktoś tam w górze naprawdę może nam pomóc w codziennych problemach.

cremova | 2017-04-17
Przeczytana: 16 kwietnia 2017