Baśniowe kociewie

Wydawnictwo: Bernardinum
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
bajki, baśnie, legenda
Ophelia

Najnowsza książka Andrzeja Grzyba jest zbiorem baśniowych opowieści publikowanych już wcześniej i zupełnie nowych. Autor zaprasza nas do wykreowanego przez siebie świata, w którym natura przenika się z legendą, a w legendzie można doszukać się prawdy.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl

źródło okładki: http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl

8_oclock | 2014-06-09
Na półkach: Przeczytane, 2014

Książeczka zawiera baśnie z Kociewia, odwołujące się do nazw i zdarzeń, zwierząt i przyrody, opowiedziane gawędziarskim tonem. Autor jest poetą, co wyczuwa się z opowieści.
Mniej podobały mi się ilustracje, książka - dla mnie osobiście - więcej by zyskała w innej szacie graficznej, ale to wyłącznie rzecz gustu.

Evik | 2016-02-29
Na półkach: Przeczytane, 2016