KREW NA OCEANIE

Książka jest przypisana do serii/cyklu "BIBLIOTEKA HISTORYCZNA". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
838524901X
Siuks

Autor jako korespondent wojenny, w maju 1942r., wziął udział w rejsie ORP Garlanda - jednym z najkrwawszych rejsów do Murmańska. Pasjonująca relacja z tych wydarzeń to treść tej właśnie książki.

źródło opisu: http://www.antykwariathistoryczny.pl/

źródło okładki: http://www.antykwariathistoryczny.pl/

Fidel-F2 | 2016-02-02

Reportaż z rejsu ORP Garland w konwoju do Murmańska. Podczas tej służby niszczyciel został mocno uszkodzony, miał wielu zabitych i rannych. Nie jest to najlepsza pozycja ale zasadniczo ok. Zapadła mi w pamięć wypowiedź jednego z brytyjskich oficerów obserwujących walkę Garland z mostka innego okrętu - przytaczam z pamięci:

"W pewnym momencie okręt zasłoniły gejzery wody i dymu. - Już po nich - powiedziałem - Szkoda, dobrze walczyli. W tym momencie Garland wyskoczył zza zasłony strzelając ze wszystkich luf. Patrzyliśmy zdumieni. Polacy zrobili na nas wielkie wrażenie."

Jale | 2014-11-30
Przeczytana: 30 maja 2002