Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Sowa
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Światła Erebu
MGG

„Światła Erebu”– 1980 rok to w historii Polski gorący okres, który stanowi tło rozgrywającej się akcji. Pytania, odpowiedzi, wewnętrzne rozterki trapiące wszystkich, którym w tym czasie przyszło żyć.

Codzienność bohaterów w czasie historycznych wydarzeń. Z perspektywy XXI wieku łatwiej oceniać, ale napisana w 1980 roku powieść jest autentyczna i pozostaje świadectwem tamtych czasów.

źródło opisu: http://www.wyczerpane.pl/1811,-wiat-a-erebu.html

źródło okładki: http://www.wyczerpane.pl/1811,-wiat-a-erebu.html

MGG | 2013-08-06
Przeczytana: 2013 rok

Przełom 70 i 80 lat XX wieku, zmagania pisarza z rzeczywistością i samym sobą, w tle budowa kopalni Bogdanka, rozrachunek czyli plusy i minusy tamtych czasów.

sisi13087 | 2013-08-05