zdrowie, odżywianie, bulimia, anoreksja
poradniki
joly_fh

Z badań wynika, że ponad pięć procent populacji cierpi z powodu zaburzeń odżywiania, a pośród dziewcząt i młodych kobiet odsetek jest znacznie wyższy. Ta książka pomaga ocenić, czy choroba nie dotknęła także nas lub naszych bliskich. Zawiera wiele przykładów, informacji oraz inspiracji potrzebnych do odzyskania zdrowia. Autorki zajmują się kwestią zaburzeń odżywiania nie tylko teoretycznie – dr Jane Smith ma osobiste doświadczenie zdobyte w pracy z córką, której pomogła pokonać tę chorobę.

Nowa seria "Pierwsze kroki do..." to samopomocowe miniporadniki, które oferują praktyczne rady dotyczące najczęściej spotykanych problemów ludzi żyjących w XXI w. Zostały napisane przez specjalistów w danych dziedzinach, wielu z nich miało także osobiste doświadczenie z opisanymi problemami. Są oni zatem ekspertami nie tylko z zawodowego punktu widzenia. Dzięki temu są bardziej wiarygodni i niejednokrotnie w tych poradnikach pierwszej pomocy występują bardziej jako partnerzy dla czytelnika, niż jako naukowcy z akademickich podejściem do problemu.

źródło opisu: Wydawnictwo Jedność, 2011

źródło okładki: www.jednosc.com.pl

Marta | 2014-12-18

Coz za rozczarowanie ukryte w tym malym formacie!!! Ksiazka, a raczej ulotka. Czytajac ma sie wrazenie, ze przeglada sie broszurke z poczekalni lekarskiej. Nie wnosi nic nowego, jest bardzo infantylna, co chwile sa powtorzenia tych samych zdan i tekstow. Czytajac bylam znudzona, baaaardzo rozczarowana, smutna, ze zostalam potraktowana niepowaznie. Uwazam, ze sam fakt stworzenia takiej ksiazeczki liczacej pare stron i nazwanie jej takim tytulem, sugerujacym, ze mozna z niej otrzymac fachowa pomoc to czysta kpina z osob borykajacych sie z problemem zywienia. Nazwalabym ja raczej " Kolejne kroki... do udowodnienia ci, ze jestes z problemem sam/sama". Zdecydowanie nie polecam!!!

magnolia112 | 2016-03-22
| 2013-11-12