Złotek przynosi szczęście

Cykl: Kto mnie przytuli? (tom 8)
Wydawnictwo: Wilga
Magdalena Saramak
joly_fh

Mały Złotek ucieka z rodzinnego podwórka, bo zewsząd – od ludzi i zwierząt – słyszy tylko, że jako czarny kot przynosi pecha. Kąt do spania znajduje w opuszczonej, zrujnowanej kamienicy. Któregoś wieczoru ratuje życie niewidomemu kotu Homerowi i odtąd mieszkają razem. Gdy do kamienicy przyjeżdża ekipa remontowa, właściciel zawozi koty do schroniska. Stamtąd Złotek trafia do domu bliźniaczek Kai i Julki, którym nie przeszkadza kolor sierści kotka. Już wkrótce okaże się że ten mały „pechowiec” stanie się bohaterem!

Ilustracje Magdalena Saramak.

źródło opisu: Wydawnictwo Wilga, 2013

źródło okładki: http://sklep.gwfoksal.pl/zlotek-przynosi-szczescie.html

Olcixandra | 2015-12-20
Przeczytana: 2015 rok

Książka pt. "Złotek przynosi szczęście" bardzo mi się spodobała, przede wszystkim dlatego, że można zobaczyć jak czuje się odrzucona osoba. Książka opowiada o czarnym kotku, przed którym wszyscy uciekają ( bo przecież to CZARNY kot, a CZARNE koty według niektórych przynoszą pecha ). Polecam tą książkę nie tylko dzieciom, ale przede wszystkim tym osobom, które należą do ludzi przesądnych, wierzących w głupie stereotypy.

Lucann | 2014-05-11
Smerfnawisnia | 2015-08-04
Przeczytana: 26 września 2015

Super książki dla dzieci, jak każda z tej serii.

Madzia Józefowicz | 2016-08-08
Przeczytana: 12 sierpnia 2016