Rewolucja 1989. Jak doszło do upadku komunizmu.

Tłumaczenie: Beata Długajczyk
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Ewvolution 1989. The Fall of the Soviet Empire.
historyczna

Książka przedstawia wypadki prowadzące do upadku komunizmu w całym Bloku Wschodnim. Jako korespondent autor przebywał w przełomowych momentach dziejowych w Polsce, Czechosłowacji, na Węgrzech i przeprowadzał wywiady z najważniejszymi postaciami polityki, m.in. Lechem Wałęsą i Tadeuszem Mazowieckim. Podczas pisania wykorzystał świeżo udostępnione materiały z archiwów wschodnioeuropejskich.
Victor Sebestyen to brytyjski dziennikarz zajmujący się historią najnowszą. Urodzony w Budapeszcie, jako dziecko wyemigrował z rodzicami po powstaniu węgierskim. Specjalizuje się w historii bloku wschodniego. Relacjonował również wypadki roku 1989 z kilku krajów europejskich oraz wojnę w byłej Jugosławii.

źródło opisu: http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/victor_sebestyen/rewolucja_1989

źródło okładki: http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/victor_sebestyen/rewolucja_1989

Sprawnie i ciekawie napisana historia upadku komunizmu w krajach Bloku Wschodniego.

Paweł | 2013-07-21
Artur Paprzycki | 2013-06-05