Zgłosuj na książki roku 2017

Ostatnie odwiedziny i inne szkice

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka "Więzi"". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Towarzystwo WIĘŹ
wspomnienia, szkice literackie
Abdita

Wspomnienia wybitnej eseistki i historyka literatury o ważnych postaciach kultury polskiej XX wieku – m.in. o pedagogach: Janusz Korczaku i Helenie Radlińskiej, pisarzach: Marii Dąbrowskiej i Florianie Czarnyszewiczu, tłumaczce dzieł Conrada Anieli Zagórskiej, o Antonim Marylskim i środowisku Lasek, a także o wybitnym humaniście. W tomie przedrukowano też szkice m.in. o książkach Mirona Białoszewskiego, Adama Czerniakowa i Wacława Lednickiego.

źródło opisu: http://www.wiez.pl/Ostatnie-odwiedziny-i-inne-szkice;s,karta,id,164

źródło okładki: http://www.wiez.pl/Ostatnie-odwiedziny-i-inne-szkice;s,karta,id,164

mariola | 2016-10-02
Maryna Over | 2015-07-25