Zgłosuj na książki roku 2017

Notatki z podróży do Grecji

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka 'Więzi"". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Biblioteka Więzi
Abdita

Karolina Lanckorońska - wybitna uczona, mecenas nauki i sztuki - czterdzieści lat temu podróżowała po Grecji z Pauzaniaszem i Herodotem w ręku. Jej lapidarna relacja z tej wyprawy przypomina zabytki Olimpii, Myken, Koryntu, Delf, Aten. Pozwala nam spotkać się z dziełami sztuki, wydarzeniami i twórcami kultury. Przypomina znaczenie kultury i historii Grecji nie tylko dla cywilizacji Europy, ale również dla naszych związków z Zachodem. Notatki... Lanckorońskiej warto zestawić z innymi polskimi świadectwami związków z kulturą grecką - Jana Parandowskiego, Mieczysława Jastruna, Zbigniewa Herberta, Zygmunta Kubiaka.

źródło opisu: http://www.wiez.pl/Notatki-z-podrozy-do-nbsp-Grecji;s,karta,id,129

źródło okładki: http://www.wiez.pl/Notatki-z-podrozy-do-nbsp-Grecji;s,karta,id,129

monika5555 | 2016-09-13
Na półkach: Przeczytane, 2016