Kubusiowe opowiastki

Wydawnictwo: Skrzat

Kubuś jest rezolutnym przedszkolakiem, który z ciekawością i wielkim zaangażowaniem w towarzystwie mamy i taty poznaje świat. Lekkie, zabawne i pełne humoru opowiadania Sebastiana Sarny, który opisał w książce własne ojcowskie doświadczenia.

źródło opisu: Wydawnictwo Skrzat, 2013

źródło okładki: www.skrzat.com.pl

Amarisa | 2013-06-22
Przeczytana: 12 czerwca 2013

Ileż to już razy mówiłam Wam, że moja córeczka i ja uwielbiamy książeczki wydawane przez wydawnictwo Skrzat? Dziś znów to powtórzę: bardzo, ale to bardzo lubimy książeczki, które pojawiają się na rynku dzięki temu wydawnictwu. Bo jakże tu nie lubić tak cudownie wydanych i ciekawych książek, które cieszą moje dziecko wywołując uśmiech na małej buzi? Jaką książkę tym razem miałyśmy okazję przeczytać dzięki uprzejmości wydawnictwa Skrzat? Było to najnowsze dzieło Sebastiana Sarny pt "Kubusiowe opowiastki", w której to opisał własne ojcowskie doświadczenia. To druga książka o przygodach małego Kuby. Pierwsza (pod tym samym tytułem) została wydana w 2006 roku.

Poprzednią książkę o Kubusiu ilustrowała Joanna Myjak. Tegoroczne wydanie "Kubusiowych opowiastek" zawiera grafiki wykonane przez Alicję Rybicką. Są one bardzo kolorowe, ciepłe i miłe dla oka. Patrząc na nie ma się wrażenie, jakby zostały namalowane farbkami. Doprawdy bardzo ładnie się prezentują. Jestem pewna, że nie jedno...

Na półkach: Przeczytane, Skrzat

Niedawno chwaliłyśmy się Wam, że pod naszym patronatem medialnym ukazała się kolejna wspaniała książeczka. Tym razem dzięki uprzejmości wydawnictwa Skrzat mamy okazję zaprezentować Wam bardzo ciekawą i wspaniale wydaną opowieść o pewnym wesołym przedszkolaczku :)

Kubuś bo tak ma na imię nasz główny bohater jest bardzo mądrym i miłym czterolatkiem. Poznamy tutaj różne ciekawe sytuacje i przygody, które go spotkały. Przeczytamy na przykład o tym jak to dzięki pewnemu malutkiemu krasnoludkowi o imieniu Fąfarek, Kubuś zdał sobie sprawę z tego jak ważne jest słuchanie i pomaganie mamie, dzięki pewnej sytuacji w autobusie chłopiec zrozumiał również dlaczego nie wolno kłamać, ale też nie zawsze można mówić to co się myśli, bo można komuś sprawić tym przykrość... A czy wiecie, ze Superbohater potrafi czasem nieźle narozrabiać? Jedno słowo może mieć różne znaczenia, a to czasem ciężko zrozumieć Kubusiowi... A zabawa w przedszkole z mamą może być naprawdę ciekawa. Przeczytamy także o bardzo...