8 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
flora i fauna

W książce m.in.: * złota rybka rozpoznaje swego właściciela, * patyczaki rozmnażają się partenogenetycznie, * papużka falista lubi się bawić, * rozelle są odporne na niskie temperatury, * gwarek kolekcjonuje błyskotki, * kot też jest przyjacielem człowieka

Jarosław Wiśniewski | 2015-11-14

Uwielbiałem tę książkę w dzieciństwie. Rewelacyjna jest. Wypełniona przepięknymi ilustracjami i znakomitymi tekstami państwa Gucwińskich. Przeznaczona dla początkujących młodych i starszych hodowców zwierząt domowych.
Książkę rozpoczyna wstęp o tym samym tytule. Po nim zostały opisane: złote rybki, patyczki indyjskie, gekony madagaskarskie, legwany zielone, żółwie wodne, żółwie lądowe, papużki faliste, rozelle królewskie, kakadu żółtoczube, araruany, kanarki, ryżowce, gwarki, koty domowe, psy domowe, świnki morskie (dzisiaj kawie), chomiki syryjskie, króliki karłowate, szynszyle, szczury, kozy domowe, kucyki szetlandzkie i osły. Każde ze zwierząt pięknie zilustrowane. Opis zawiera najważniejsze i najciekawsze informacje, które są potrzebne dla początkujących hodowców i osób ogólnie zainteresowanych zwierzętami domowymi.
Książka jest znakomita. Jedna z lepszych pozycji z serii wydawniczej "Tajemnice zwierząt". Jest ciekawa i polecam ją nie tylko młodszym wielbicielom zwierząt. Tyle...

sileas | 2015-11-07
Flagelum | 2015-08-12