Ukryte wodospady

BIS
2013-06-19
2013-06-19
Dorota Jankowska-Lamcha
powieść obyczajowa wypadek niebezpieczeństwo przeszłość tajemnica wodospad Zatoka Aniołów

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:

1996

Kolejne bardzo ciekawe spotkanie z mieszkańcami Zatoki Aniołów.
Kolejna osoba pchana jakąś nadprzyrodzoną siłą przyjeżdża do miasteczka.
Jest to Izabella siostra komendanta policji Joe, która posiada dar przewidywania przyszłości i właśnie ten dar wskazuje, że jej bratu grozi niebezpieczeństwo. Ale czy tak jest na pewno? Tuż przed wjazdem do miasteczka to ona ulega groźnemu wypadkowi i tylko pomoc Nicka ochrania ją od śmierci.Izabella zdaje sobie sprawę, że ich losy są od tego czasu powiązane, tylko że Nick nie chce wiązać się z żadna kobietą, bo musi zajmować się swoją 15-letnią córką z którą ma same kłopoty.
Megan ma do niego ogromy żal i pretensje, że porzucił ją jako małą dziewczynkę i teraz Nick robi wszystko, żeby odzyskać zaufanie i miłość córki.
Autorka nie zapomniała również o starych znajomych z poprzednich części. Mamy więc dalsze perypetie sercowe Charlotte i Joe a także tajemnicze zaginięcie młodej mamy Annie, którą szukają mieszkańcy miasteczka, dowiadujemy się również kto był ojcem jej dziecka.
I jest również tajemnica sprzed lat, dotycząca wisiorka który posiada Izabella.
Kolejna bardzo dobra i wciągająca powieść obyczajowa połączona z delikatnym romansem. Jest też wątek paranormalny dotyczący daru Izabelli i sensacyjny związany ze zniknięciem Annie.
Teraz przede mną ostatnia część w której mam nadzieję rozwiążą się wszystkie tajemnice.

Kolejne bardzo ciekawe spotkanie z mieszkańcami Zatoki Aniołów.
Kolejna osoba pchana jakąś nadprzyrodzoną siłą przyjeżdża do miasteczka.

Kolejny tom z cyklu "Zatoka aniołów" całe szczęście lepszy od poprzedniego. Ale odnoszę wrażenie, że wraz z kolejnymi tomami cykl zamienia się coraz bardziej w takie romansidło. Pierwsze dwa tomy były najlepsze a resztę da się przeczytać.

Isabella Silveira wiedziona niejasnym przeczuciem zbliżającego się nieszczęścia jedzie w odwiedziny do brata do Zatoki Aniołów. Tuż przed miasteczkiem dochodzi do wypadku. Jej samochód spada do oceanu, a ona sama zostaje uratowana przez innego kierowcę.

Nick reaguje natychmiast, kiedy widzi, że jadący przed nim pojazd wpada na barierkę i stacza się w przepaść. Podejmuje wielkie ryzyko, ale bez wahania śpieszy na ratunek nieznajomej osobie. Osobie, do której natychmiast zaczyna odczuwać niebezpieczne przyciąganie...

Jak będzie dalej przebiegać, zawarta w tak dramatycznych okolicznościach, znajomość?

I komu właściwie grozi niebezpieczeństwo, które ustawicznie powraca w wizjach Isabelli? Kim są osoby z przeszłości, których uczucia i strzępki rozmów w określonych sytuacjach pojawiają się w jej świadomości?

Zatoka Aniołów to miejsce, które przyciąga. Najlepiej przekonała się o tym Isabella Silveira, siostra komendanta. Dziewczyna posiada niezwykły dar - ma wizje przyszłości. A ostatnio prześladuje ją poczucie zagrożenia dotyczące kogoś w Zatoce Aniołów. Gnana obawą o brata postanawia tam się udać. Już w dniu przybycia to właśnie ona ulega wypadkowi samochodowemu a ostatniej chwili ratuje ją Nick Hartley. Między bohaterami, już od pierwszego spotkania wytwarza się specyficzna więź a kolejne wydarzenia wbrew rozsądkowi tylko coraz bardziej ich do siebie przyciągają.

,,Ukryte wodospady" to dla mnie wyczekiwany powrót do Zatoki Aniołów. Z niecierpliwością chciałam poznać kolejną parę, której los właśnie tam spłata figla. Nick i Isabella mnie nie rozczarowali. Oboje są osobami z całym bagażem doświadczeń, które tylko utrudniają im relacje z innymi. On od niedawna mieszka z nastoletnią córką i próbuje nauczyć się jak być ojcem, ona przez swój wyjątkowy dar tylko odpycha ludzi. Ich relacja mimo, że pełna zawirowań okaże się być jednak na tyle silną by spróbowali o siebie zawalczyć.

Ale Zatoka Aniołów to także cała plejada nietuzinkowych postaci drugoplanowych. Z zapartym tchem obserwowałam jak rozwija się wątek nastoletniej Annie oraz rozwijający się trójkąt Andrew - Charlotte - Joe. Mam swoje przypuszczenia ale i tak jestem ciekawa co z tego wyniknie. Oprócz tego w tle przemykają się postaci, które już wcześniej zdążyłam polubić: Kara, Shane i Lauren, Jason.

,,Ukryte Wodospady" nie odstają poziomem od wcześniejszych części. To przede wszystkim lekka, pozytywna, urocza obyczajowa powieść z bardzo delikatną zagadką kryminalną w tle. Świetnie opowiada o małomiasteczkowych relacjach. Powieść przyjemnie relaksuje i zachęca do sięgnięcia po więcej. Polecam!

Nasza główna bohaterka Isabella ma dar dzięki któremu potrafi przewidzieć przyszłe wydarzenia, np. kiedy dotyka jakiegoś przedmiotu. Podczas podróży samochodem do Zatoki Aniołów - miasteczka w którym mieszka jej brat Joe, jej auto wpada w poślizg na mokrej drodze i niebezpiecznie wypada na klif. W ostatniej chwili życie ratuje jej przystojny i tajemniczy nieznajomy Nick, który okazuje się być mężczyzną z wizji Isabelli.

Jaką zagadkę do rozwiązania niosą ze sobą wizje naszej bohaterki? Czy Nick znajdzie wspólny język z Megan? Co stało się z Annie? Czy Tory spełni swoje marzenia? Czy Charlotte dogada się z matką? Czy mieszkańcy Zatoki Aniołów poradzą sobie z problemami, które ich dotknęły? I dlaczego przeszłość ma w pewnych kwestiach sporo do powiedzenia?

Tytuł ten opisuje głównie losy poszczególnych osób zamieszkujących miasteczko. Znajdziemy tutaj całą masę bohaterów w przeciwieństwie do typowego romansu, więc ta pozycja raczej nie kwalifikuje się jako zwyczajny romans w harlequinowskim stylu. Spotkamy tu zagubioną, zbuntowaną i złą na cały świat nastolatkę, inną, która ma problem z bardzo młodym macierzyństwem. Poznamy też rodziców i często dorosłe ich dzieci, którzy mają ukryte żale do siebie, oraz ludzi, którzy zdecydowali się zacząć nowy rozdział swojego życia. Czy im się to uda, dowiecie się właśnie z tego tytułu.

Na początku nie mogłam się wciągnąć w nią, potem gdzieś bliżej końca troszkę mi się dłużyło, kiedy czytałam opisy doświadczeń czy przeżyć głównych bohaterów i do czego doprowadziły ich decyzje z przeszłości i jak pewne wydarzenia ukształtowały ich charakter i to kim są teraz. Styl autorki jest przyjemny i łatwy do czytania, mnie nie sprawił większych kłopotów.

Pozycja ta to raczej taki kobiecy lekki romans obyczajowy z bardzo lekką fantastyką w tle pod postacią nietypowego daru, który posiada bohaterka.

Jeśli ktoś lubi książki, w których akcja rozgrywa się w miasteczku i przedstawione są losy poszczególnych ludzi – mieszkańców danej miejscowości to ten tytuł będzie myślę idealny dla Was. O losach niektórych bohaterów opisanych bardziej szczegółowo możecie również przeczytać w pozostałych częściach sagi "Zatoka Aniołów". Polecam dla relaksu.

Czwarty tom zdecydowanie pod znakiem dzieci - nienarodzonych, niechcianych... Poza tym trochę mistyki, pojawia się bohaterka z wizjami, miejscowa policja znowu ma coś do roboty... Podobnie jak wcześniejsze tomy - niezobowiązująca i przyjemna lektura na plażę

Piękna historia, składająca się z 5 tomów trzeba przeczytać wszystkie.

Piękna historia, składająca się z 5 tomów trzeba przeczytać wszystkie.

Cały cykl zatoki Aniołów jest naprawdę super. Trochę tajemnic trochę romansu, czyta się naprawdę bardzo dobrze tę autorkę,

Ponownie powtarzający się schemat ale w tej historii pojawiają się wizje głównej bohaterki. Nie jest tu nic ciekawego. Robi się coraz nudniej. Bardzo średnia.

• Przeczytane 2013
  • 2015
  • Przeczytane 2015

Dodaj cytat z książki Ukryte wodospady