Ukryte wodospady

Tłumaczenie: Dorota Jankowska-Lamcha
Cykl: Zatoka Aniołów (tom 4)
Wydawnictwo: BIS
At Hidden Falls
allison

Isabella Silveira wiedziona niejasnym przeczuciem zbliżającego się nieszczęścia jedzie w odwiedziny do brata do Zatoki Aniołów. Tuż przed miasteczkiem dochodzi do wypadku. Jej samochód spada do oceanu, a ona sama zostaje uratowana przez innego kierowcę. Nick reaguje natychmiast, kiedy widzi, że jadący przed nim pojazd wpada na barierkę i stacza się w przepaść. Podejmuje wielkie ryzyko, ale...

Nick reaguje natychmiast, kiedy widzi, że jadący przed nim pojazd wpada na barierkę i stacza się w przepaść. Podejmuje wielkie ryzyko, ale bez wahania śpieszy na ratunek nieznajomej osobie. Osobie, do której natychmiast zaczyna odczuwać niebezpieczne przyciąganie...

Jak będzie dalej przebiegać, zawarta w tak dramatycznych okolicznościach, znajomość?

I komu właściwie grozi niebezpieczeństwo, które ustawicznie powraca w wizjach Isabelli? Kim są osoby z przeszłości, których uczucia i strzępki rozmów w określonych sytuacjach pojawiają się w jej świadomości?

źródło opisu: http://wydawnictwobis.com.pl

źródło okładki: http://wydawnictwobis.com.pl

Nasza główna bohaterka Isabella ma dar dzięki któremu potrafi przewidzieć przyszłe wydarzenia, np. kiedy dotyka jakiegoś przedmiotu. Podczas podróży samochodem do Zatoki Aniołów - miasteczka w którym mieszka jej brat Joe, jej auto wpada w poślizg na mokrej drodze i niebezpiecznie wypada na klif. W ostatniej chwili życie ratuje jej przystojny i tajemniczy nieznajomy Nick, który okazuje się być mężczyzną z wizji Isabelli.

Jaką zagadkę do rozwiązania niosą ze sobą wizje naszej bohaterki? Czy Nick znajdzie wspólny język z Megan? Co stało się z Annie? Czy Tory spełni swoje marzenia? Czy Charlotte dogada się z matką? Czy mieszkańcy Zatoki Aniołów poradzą sobie z problemami, które ich dotknęły? I dlaczego przeszłość ma w pewnych kwestiach sporo do powiedzenia?

Tytuł ten opisuje głównie losy poszczególnych osób zamieszkujących miasteczko. Znajdziemy tutaj całą masę bohaterów w przeciwieństwie do typowego romansu, więc ta pozycja raczej nie kwalifikuje się jako zwyczajny romans w...

deana | 2017-04-07
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 07 kwietnia 2017

Zatoka Aniołów to miejsce, które przyciąga. Najlepiej przekonała się o tym Isabella Silveira, siostra komendanta. Dziewczyna posiada niezwykły dar - ma wizje przyszłości. A ostatnio prześladuje ją poczucie zagrożenia dotyczące kogoś w Zatoce Aniołów. Gnana obawą o brata postanawia tam się udać. Już w dniu przybycia to właśnie ona ulega wypadkowi samochodowemu a ostatniej chwili ratuje ją Nick Hartley. Między bohaterami, już od pierwszego spotkania wytwarza się specyficzna więź a kolejne wydarzenia wbrew rozsądkowi tylko coraz bardziej ich do siebie przyciągają.

,,Ukryte wodospady" to dla mnie wyczekiwany powrót do Zatoki Aniołów. Z niecierpliwością chciałam poznać kolejną parę, której los właśnie tam spłata figla. Nick i Isabella mnie nie rozczarowali. Oboje są osobami z całym bagażem doświadczeń, które tylko utrudniają im relacje z innymi. On od niedawna mieszka z nastoletnią córką i próbuje nauczyć się jak być ojcem, ona przez swój wyjątkowy dar tylko odpycha ludzi. Ich relacja...

Izabela Pycio | 2016-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2016

"Odkryłam, że układanie sobie planów, to zazwyczaj strata czasu. Moje życie przewraca się do góry nogami, ilekroć najmniej się tego spodziewam... teraz żyję dniem dzisiejszym i wolę nie myśleć o przyszłości."

Czwarty tom cyklu "Zatoka Aniołów" spodobał mi się najbardziej, może dlatego, że było w nim jeszcze więcej szczegółowych odniesień do ciekawych postaci z pozostałych spotkań z tą serią, a także wyraźne magiczne i zmysłowe elementy łączące przebiegające zdarzenia. Autorce wspaniale udało się zachować równowagę między intrygującymi wątkami sensacyjnymi i kryminalnymi a romantycznym nastrojem towarzyszącym dojrzewającym miłością, partnerskiej i rodzicielskiej. Pogłębione profile charakterologiczne głównych bohaterów, ich zachowania, historia doświadczeń życiowych, spojrzenie na otaczający świat, uczyniły fabułę niezwykle interesującą i mocno przykuwającą uwagę. Poszczególne fragmenty powieści świetnie ze sobą komponują, podsycając napięcie i tajemniczą atmosferę. Książkę czyta...

książek: 1909
andzia12 | 2014-11-13
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 12 listopada 2014

"Ukryte wodospady" to już czwarta część w cyklu Zatoka Aniołów. I tak jak pozostałe, ta również jest dobrze skonstruowaną powiescią obyczajową z watakmi zagadek.
Issabell podczas snu widzi wydarzenia, do których potem dochodzi. I dzieki temu udaje jej się uratować córkę Nicka, bo wie, dokąd ona uciekła.
Autorka poruszyła w tej części problem nawiązanai relacji ojca z córka, której przez długie lata nie wychowywał. Ale jak i również kwestię oddania dziecka do adopcji przez młodą matkę.
Polecam!

mania_kch | 2015-02-28
Na półkach: Przeczytane, 2015

Kolejna bardzo udana odsłona Zatoki Aniołów. Jak zwykle autorka przedstawia nam główny wątek owiany nutką tajemnicy, pomału dawkuje nam rozwiązywanie zagadki, zgrabnie wplatając w to rozwijający się romans. Oczywiście tradycyjnie już uczestniczymy w życiu innych mieszkańców Zatoki, których problemy życia dnia codziennego pochłaniają nas bez reszty.
Polecam :)

Patrycja | 2014-03-10
Przeczytana: 10 marca 2014

Ciekawa historia, choć w każdej z części cyklu o Zatoce Aniołów występuje wątek miłosny, na ogół prowadzony w ten sam sposób: para czuje do siebie silne przyciąganie lecz unikają bycia razem, ponieważ dzieli ich wspólna przeszłość lub inne niewyjaśnione przeszkody. Pomimo to każda z tych historii ma w sobie coś, że niełatwo jest się od niej oderwać. Tym razem naszą uwagę przykuwa siostra Komendanta Silviery - Izabella oraz niewspomniany w poprzednich częściach architekt Nick - ojciec buntowniczki Megan, która dopiero od niedawna mieszka z ojcem. Izabella obdarzona nadprzyrodzonymi zdolnościami udaje się w podróż do Zatoki Aniołów, po drodze następuje wypadek i z opresji ratują ją Nick. Wydawałoby się, że to początek ich znajomości. . . jednak jest inaczej bo ta historia rozpoczęła się nieco wcześniej (przynajmniej dla Izabelli), a jeżeli chcecie wiedzieć jak to zapraszam do przeczytania bo warto.

Cirya | 2014-11-21
Na półkach: 2014 ☼, Przeczytane, YSummer
Przeczytana: 21 listopada 2014

jak do tej pory najlepsza pozycja z Zatoki Aniołów... nie wiem do końca czym mnie ujęła, bo wszystkie są w podobnym klimacie, ale ta historia jakoś szczególnie mi się spodobała...
Isabela Silveira i Nick Hartley spotykają się w niecodziennych okolicznościach... Nick ratuje Isabelle w wypadku drogowym i od tego czasu wszystko wskazuje, że są sobie przeznaczeni, sympatyczna jest również kontynuacja innych wątków z poprzednich części Zatoki Aniołów
nie jest to jakaś ambitna literatura, ale na długie wieczory polecam :)

beataj | 2015-05-11
Przeczytana: 11 maja 2015

Kolejna część opowieści o Zatoce Aniołów. Równie ciekawa i sympatyczna jak poprzednie, aż żal, że to już przedostatni tom.

Mońcia_POCZYTAJKA | 2013-09-09
Przeczytana: 29 sierpnia 2013

"Ukryte wodospady" to czwarta i niestety przedostatnia już część z cyklu "Zatoka Aniołów". Dlaczego niestety?... Ponieważ jest ona równie dobra, równie wzruszająca i tak samo ekscytująca jak trzy poprzednie.

W miasteczku pojawia się nowa osoba - Isabella Silveira - najmłodsza siostra komisarza miejscowej policji Joego. Wiedziona niespokojnymi przeczuciami kobieta pragnie odwiedzić brata, aby pomóc mu w ciężkich chwilach związanych z rozwodem. Jednak zbliżając się do Zatoki Aniołów kobieta ulega wypadkowi, jej samochód spada z wysokiego klifu do morza, ale dzięki pomocy jednego z mieszkańców miasteczka Isabelli udaje się wyjść z wypadku.

Nick Hartley zaryzykował swoje własne życie dla nieznanej kobiety, która jak się szybko okazuje przyciąga mężczyznę jakąś wewnętrzną siłą. Każde z nich ma swoje życie i własne problemy, Nick próbuje nawiązać kontakt ze swoją zbuntowaną nastoletnią córką Megan, a Isabella pragnie dowiedzieć się więcej o swoich przeczuciach, które przywiodły ją nad...

Agata | 2013-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2013

Ukryte wodospady to czwarta odsłona serii Barbary Freethy o urokliwej Zatoce Aniołów. Tym razem główną bohaterką jest Isabella Silveira. Brzmi znajomo? Oczywiście, bo to siostra znanego nam z poprzednich części policjanta Joe Silveiry, o którym wątek, mimo, że poboczny, ogromnie przypadł mi do gustu.
Isabella kierowana silnym przeczuciem, że zdarzy się coś złego, postanawia jak najprędzej odwiedzić swojego brata Joe w Zatoce Aniołów. Na drodze dochodzi do groźnego wypadku, jednak kobieta ma szczęście - z opresji ratuje ją jeden z mieszkańców miasteczka, Nick. Mężczyzna zaczyna czuć do Isabelli niejasne przywiązanie, coś go do niej przyciąga, jak magnes. Między dwójką rodzi się nieodgadniona więź, której sami nie potrafią zrozumieć, a los wcale im tego nie ułatwia. Nick boryka się z życiowymi problemami, a konkretnie z dorastającą córką, z którą relacje nie układają mu się najlepiej. Czym było niejasne przeczucie pchające Isabellę do Zatoki i jaka tajemnica kryje się w książce tym...