Ukryte wodospady

Tłumaczenie: Dorota Jankowska-Lamcha
Cykl: Zatoka Aniołów (tom 4)
Wydawnictwo: BIS
At Hidden Falls
literatura piękna
allison

Isabella Silveira wiedziona niejasnym przeczuciem zbliżającego się nieszczęścia jedzie w odwiedziny do brata do Zatoki Aniołów. Tuż przed miasteczkiem dochodzi do wypadku. Jej samochód spada do oceanu, a ona sama zostaje uratowana przez innego kierowcę. Nick reaguje natychmiast, kiedy widzi, że jadący przed nim pojazd wpada na barierkę i stacza się w przepaść. Podejmuje wielkie ryzyko, ale...

Nick reaguje natychmiast, kiedy widzi, że jadący przed nim pojazd wpada na barierkę i stacza się w przepaść. Podejmuje wielkie ryzyko, ale bez wahania śpieszy na ratunek nieznajomej osobie. Osobie, do której natychmiast zaczyna odczuwać niebezpieczne przyciąganie...

Jak będzie dalej przebiegać, zawarta w tak dramatycznych okolicznościach, znajomość?

I komu właściwie grozi niebezpieczeństwo, które ustawicznie powraca w wizjach Isabelli? Kim są osoby z przeszłości, których uczucia i strzępki rozmów w określonych sytuacjach pojawiają się w jej świadomości?

źródło opisu: http://wydawnictwobis.com.pl

źródło okładki: http://wydawnictwobis.com.pl

iwcia169 | 2018-12-17

Cały cykl zatoki Aniołów jest naprawdę super. Trochę tajemnic trochę romansu, czyta się naprawdę bardzo dobrze tę autorkę,

Maria | 2018-09-19
Przeczytana: 13 września 2018

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:

Kolejne bardzo ciekawe spotkanie z mieszkańcami Zatoki Aniołów.
Kolejna osoba pchana jakąś nadprzyrodzoną siłą przyjeżdża do miasteczka.
Jest to Izabella siostra komendanta policji Joe, która posiada dar przewidywania przyszłości i właśnie ten dar wskazuje, że jej bratu grozi niebezpieczeństwo. Ale czy tak jest na pewno? Tuż przed wjazdem do miasteczka to ona ulega groźnemu wypadkowi i tylko pomoc Nicka ochrania ją od śmierci.Izabella zdaje sobie sprawę, że ich losy są od tego czasu powiązane, tylko że Nick nie chce wiązać się z żadna kobietą, bo musi zajmować się swoją 15-letnią córką z którą ma same kłopoty.
Megan ma do niego ogromy żal i pretensje, że porzucił ją jako małą dziewczynkę i teraz Nick robi wszystko, żeby odzyskać zaufanie i miłość córki.
Autorka nie zapomniała również o starych znajomych z poprzednich części. Mamy więc dalsze perypetie sercowe Charlotte i Joe a także tajemnicze zaginięcie młodej mamy Annie, którą szukają mieszkańcy miasteczka, dowiadujemy się...

Beata | 2017-09-01

Kolejny tom z cyklu "Zatoka aniołów" całe szczęście lepszy od poprzedniego. Ale odnoszę wrażenie, że wraz z kolejnymi tomami cykl zamienia się coraz bardziej w takie romansidło. Pierwsze dwa tomy były najlepsze a resztę da się przeczytać.

ewika | 2017-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2017

deana | 2017-04-07
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 07 kwietnia 2017

Zatoka Aniołów to miejsce, które przyciąga. Najlepiej przekonała się o tym Isabella Silveira, siostra komendanta. Dziewczyna posiada niezwykły dar - ma wizje przyszłości. A ostatnio prześladuje ją poczucie zagrożenia dotyczące kogoś w Zatoce Aniołów. Gnana obawą o brata postanawia tam się udać. Już w dniu przybycia to właśnie ona ulega wypadkowi samochodowemu a ostatniej chwili ratuje ją Nick Hartley. Między bohaterami, już od pierwszego spotkania wytwarza się specyficzna więź a kolejne wydarzenia wbrew rozsądkowi tylko coraz bardziej ich do siebie przyciągają.

,,Ukryte wodospady" to dla mnie wyczekiwany powrót do Zatoki Aniołów. Z niecierpliwością chciałam poznać kolejną parę, której los właśnie tam spłata figla. Nick i Isabella mnie nie rozczarowali. Oboje są osobami z całym bagażem doświadczeń, które tylko utrudniają im relacje z innymi. On od niedawna mieszka z nastoletnią córką i próbuje nauczyć się jak być ojcem, ona przez swój wyjątkowy dar tylko odpycha ludzi. Ich relacja...

Adrianna | 2017-01-07

Piękna historia, składająca się z 5 tomów trzeba przeczytać wszystkie.

Nasza główna bohaterka Isabella ma dar dzięki któremu potrafi przewidzieć przyszłe wydarzenia, np. kiedy dotyka jakiegoś przedmiotu. Podczas podróży samochodem do Zatoki Aniołów - miasteczka w którym mieszka jej brat Joe, jej auto wpada w poślizg na mokrej drodze i niebezpiecznie wypada na klif. W ostatniej chwili życie ratuje jej przystojny i tajemniczy nieznajomy Nick, który okazuje się być mężczyzną z wizji Isabelli.

Jaką zagadkę do rozwiązania niosą ze sobą wizje naszej bohaterki? Czy Nick znajdzie wspólny język z Megan? Co stało się z Annie? Czy Tory spełni swoje marzenia? Czy Charlotte dogada się z matką? Czy mieszkańcy Zatoki Aniołów poradzą sobie z problemami, które ich dotknęły? I dlaczego przeszłość ma w pewnych kwestiach sporo do powiedzenia?

Tytuł ten opisuje głównie losy poszczególnych osób zamieszkujących miasteczko. Znajdziemy tutaj całą masę bohaterów w przeciwieństwie do typowego romansu, więc ta pozycja raczej nie kwalifikuje się jako zwyczajny romans w...

betulek | 2016-06-17

Czwarty tom zdecydowanie pod znakiem dzieci - nienarodzonych, niechcianych... Poza tym trochę mistyki, pojawia się bohaterka z wizjami, miejscowa policja znowu ma coś do roboty... Podobnie jak wcześniejsze tomy - niezobowiązująca i przyjemna lektura na plażę

Izabela Pycio | 2016-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2016

"Odkryłam, że układanie sobie planów, to zazwyczaj strata czasu. Moje życie przewraca się do góry nogami, ilekroć najmniej się tego spodziewam... teraz żyję dniem dzisiejszym i wolę nie myśleć o przyszłości."

Czwarty tom cyklu "Zatoka Aniołów" spodobał mi się najbardziej, może dlatego, że było w nim jeszcze więcej szczegółowych odniesień do ciekawych postaci z pozostałych spotkań z tą serią, a także wyraźne magiczne i zmysłowe elementy łączące przebiegające zdarzenia. Autorce wspaniale udało się zachować równowagę między intrygującymi wątkami sensacyjnymi i kryminalnymi a romantycznym nastrojem towarzyszącym dojrzewającym miłością, partnerskiej i rodzicielskiej. Pogłębione profile charakterologiczne głównych bohaterów, ich zachowania, historia doświadczeń życiowych, spojrzenie na otaczający świat, uczyniły fabułę niezwykle interesującą i mocno przykuwającą uwagę. Poszczególne fragmenty powieści świetnie ze sobą komponują, podsycając napięcie i tajemniczą atmosferę. Książkę czyta...