Całe złoto El Dorado

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
dżungla, Amazonka, przygodowa
przygodowa
Natalia

Jacek Paluchiewicz na tropie przygody. Nowe wcielenie Tomka Wilmowskiego! Legendarne El Dorado od czasów konkwisty chronione jest przez inkaskie tajne stowarzyszenie. Celem tej grupy jest zatarcie śladów wiodących do Miasta Złota. Znany podróżnik, Jacek Paluchiewicz, przedziera się ze swoją wyprawą przez dżunglę. Wszyscy wiedzą, że ich celem jest zlokalizowanie legendarnego Paititi. Ale...

Jacek Paluchiewicz na tropie przygody. Nowe wcielenie Tomka Wilmowskiego!

Znany podróżnik, Jacek Paluchiewicz, przedziera się ze swoją wyprawą przez dżunglę. Wszyscy wiedzą, że ich celem jest zlokalizowanie legendarnego Paititi. Ale tylko szef wyprawy zdaje sobie sprawę, że stawka jest znacznie wyższa. W Andach, w rejonie, który Palki od dwóch lat uznawał za prawdopodobną lokalizację El Dorado, rozbił się tajny wojskowy samolot, przewożący selektywny wirus genetyczny…

Pościgi, walki i tajemnicze obrzędy przenoszą czytelników z dżungli do miast Południowej Ameryki, do Watykanu i Waszyngtonu.

źródło opisu: Zysk i S-ka, 2013

źródło okładki: Zysk i S-ka, 2013

Rydzek | 2013-07-19
Przeczytana: 08 lipca 2013

Gdy pracownik księgarni podał mi tę książkę, jakoś przyciągnęła mnie do siebie. Nie była typowo młodzieżową książką - o tematyce pouczającej, a nie takiej książki oczekiwałem na wakacjach.
Książka zaczyna się niezwykle, a na początku pojawiają się wydarzenia, które dopiero mniej więcej w połowie książki okazują się ściśle powiązane ze sobą.
Wspaniałe są również myśli głównego bohatera - Palkiego. Non stop odlicza on czas do czegoś, zostawia prywatne sprawy, bo to coś jest naprawdę ważne. Minie wieeeeeele liter w książkach, zanim czytelnik pozna prawdziwy sens książki.
Do tego dochodzi wspaniały język Petka. Wyrażenia typu "potylicy w zasadzie nie było, a w każdym razie w miejscu, gdzie normalny człowiek spodziewałby się ją znaleźć. Gdyby ktoś chciał ją zrekonstruować, powinien zacząć od zbierania jej resztek z przeciwległej ściany" wywołują w czytelniku śmiech i zaszokowanie. W całej książce jest ich bez liku. A więc w książce o walce o losy świata jest i humor!
I prawdziwość....

Shenitah | 2013-10-11
Na półkach: Przeczytane, Recenzenckie
Przeczytana: 11 października 2013

Pewnie każdy z nas już kiedyś słyszał o tajemniczej legendzie krążącej wokół El Dorado. Opowieść o szczęśliwej krainie pełnej złota i innych niesamowitych bogactw, leżącej gdzieś na południowoamerykańskich ziemiach, do białości rozpaliła umysły hiszpańskich konkwistadorów. Ogarnięci żądzą bogactwa i sławy, gotowi byli za wszelką cenę, nawet za cenę swojego życia, odnaleźć upragnione złoto El Dorado. Jest to jeden z najbardziej fascynujących mitów w historii ludzkości. Jednakże jeszcze nikt do tej pory nie odkrył tego tajemniczego miejsca. Nikomu się to nie udało, choć wielu próbowało, niestety bezskutecznie. Z tego powodu pozostaje nam jedynie marzyć o górach złota i niezmierzonych bogactwach - o wyspie skarbów…
Akcja tej niesamowitej powieści rozgrywa się w samym sercu amazońskiej dżungli. „Całe złoto El Dorado” opowiada o wyprawie Jacka Paluchiewicza – Palkiego i jego grupy do południowoamerykańskiej puszczy w poszukiwaniu Paititi, Złotego Miasta. Jednak jest to tylko przykrywka...

El Dorado to kraina, która według legend jest pełna złota. Od wielu lat śmiałkowie z różnych krajów pragną odnaleźć to miejsce, wierząc, że zagwarantuje im to nie tylko dostatnie życie lecz także ogromną sławę. Zresztą, kto by nie chciał być tym pierwszym, który odnajdzie to niesamowite bogactwo. Jednak jak na razie El Dorado możemy podziwiać wyłącznie dzięki wyobraźni reżyserów i pisarzy na całym świecie, dla których to tajemnicze miasto stało się inspiracją do pracy. A wszystkie te dzieła są zawsze pełne tajemnic i niesamowitych wydarzeń. Czyli coś dla mnie ;)

Tym razem w moje ręce wpadła książka pt. "Całe złoto El Dorado". Jest to opowieść o przygodzie pewnej grupy zorganizowanej przez Jacka Paluchiewicza, która wyrusza do Puszczy Amazońskiej by odnaleźć słynne złote miasto. Ale tak naprawdę jest to tylko "przykrywka", by nikt niepowołany nie odkrył prawdziwego celu tej misji. Bowiem jak się potem okazuje, organizator tejże wyprawy ma za zadanie odnaleźć wrak samolotu, który...

Czytalski | 2016-01-22
Przeczytana: 12 grudnia 2015

Kraina złota

Krzysztof Petek to autor młodzieżowej serii sensacyjnej "Porachunki z przygodą". W cyklu "Z kartonu na strychu" prezentowałem pierwszą jej cześć "Mroczny labirynt". Tym razem jednak książka jest kierowana do nieco starszego grona czytelników.

Jacek "Palki" Paluchiewicz jest światowej sławy podróżnikiem. Właśnie prowadzi kolejną wyprawę w głąb amazońskiej puszczy. Jednak prawdziwy cel tej ekspedycji jest znany tylko Palkiemu, a przynajmniej tak mu się wydaje.

El Dorado - na dźwięk tych słów każdemu przed oczami staje ogromne miasto, którego budynki pokryte są złotem i drogocennymi kamieniami. Jego odkrycie zapewniłoby stałe miejsce w historii osobie, która by tego dokonała. Nic więc dziwnego, że ten temat bardzo często jest poruszany w powieściach i filmach przygodowo-sensacyjnych. Każdy przecież chciałby znaleźć taki skarb, nieprawdaż?
"Całe złoto El Dorado" to taki książkowy odpowiednik przygodowego kina klasy B - jak leci w telewizji to sobie obejrzymy, ale nie...

xonerpl19 | 2014-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2014

"Całe złoto El Dorado" to naprawdę dobra i wciągająca literatura. Jej fabuła mogłaby bardzo dobrze posłużyć jako scenariusz filmu sensacyjnego. Książka jest napisana bardzo przystępnie, nie jest ani zbyt krótka, ani zbyt długa, więc nie ma opcji żeby zdążyła zmęczyć bądź znudzić. Mi dobrej zabawy nie potrafiły zepsuć nawet takie drobiazgi, jak dziwny fakt, że nasi bohaterowie z każdych opresji wychodzą zazwyczaj szczęśliwie uratowani i co najwyżej trochę poturbowani. Fabuła jak przystało w końcu na "kino akcji" jest dynamiczna, bohaterowie mają okazję zwiedzić kilka dość odległych zakątków świata, wszędzie wpadając w duże kłopoty, ale cóż, czego się nie robi dla ratowania świata? Książkę czyta się jednym tchem, ciągle coś się dzieje, a całość zwieńczona jest zadowalającym zakończeniem. Pozostaje mi więc tylko polecić.

ruzik | 2013-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2013

ciekawa, zaskakująco dobra książka. Trzymająca w napięciu do ostatniej strony. Taki polski Indiana Jones. Pierwsze moje zetknięcie z tym autorem, ale raczej nie ostatnie

Zajcew | 2015-09-16
Przeczytana: 16 września 2015

początek zapowiadał się obiecująco ale im dalej tym gorzej, czytałem na siłę by skończyć, zawiodłem się, napisana jakoś tak bez klimatu, dialogi puste opisy również.

mk72 | 2015-03-22
Na półkach: Przeczytane, 2015