Histoires inédites du Petit Nicolas, volume 2

Wydawnictwo: IMAV Editions
Histoires inédites du Petit Nicolas, volume 2
francuski
Ula

Ces quarante-cinq histoires inédites du célèbre petit écolier n'avaient jusqu'ici jamais été publiées en livre. Ecrites par Goscinny et illustrées par Sempé, ces aventures tendres et drôles sont la suite des Histoires inédites du Petit Nicolas parues à la rentrée 2004.

źródło opisu: http://www.imaveditions.com/

źródło okładki: http://www.imaveditions.com/

Książniczka | 2016-05-06

Historie o Mikołajku nieustannie mnie bawią i chyba nigdy mi się nie znudzą, nawet czytane wielokrotnie. Zabawne są w nich nie tylko wyczyny małego chłopca (wynikające najczęściej z jego dobrych intencji, a nawet chęci pomocy...), ale przede wszystkim świat dorosłych widziany jego oczami. Ten świat jest pełen absurdów, niezamierzonego humoru i jest kompletnie dla Mikołajka niezrozumiały...

Druga część "Nowych przygód Mikołajka" jest tak samo dobra jak wszystkie poprzednie tomy. Niektóre opowiastki wywołują rozczulenie, inne delikatny uśmiech rozbawienia, a niektóre nawet solidny atak śmiechu... Moją ulubioną jest zdecydowanie ta, w której Mikołajek postanowił samodzielnie wypastować sobie buty - efekty są łatwe do przewidzenia...

Jeśli ktoś jeszcze nie zna książek Mikołajka, to koniecznie musi to nadrobić! I nie trzeba być dzieckiem, by je czytać.

ChicaDeAyer | 2015-05-05
Przeczytana: 05 maja 2006

Kocham, kocham, kocham! Zdecydowanie ścisła czołówka książek, które nigdy mi nie spowszednieją - niezależnie ile razy bym oglądała świat oczami głównego bohatera, zawsze bawię się przednie. Genialny humor, bijące ciepło z kartek i sporo mądrości życiowej przemyconej w lekkiej, przystępnej formie. Rewelacja, starsi czytelnicy nie powinni z niej rezygnować - jak miło na nowo odkrywać w sobie dziecko!

Książkę polecam naprawdę każdemu. Jeśli jesteś dzieckiem pokochasz przygody tego chłopca. Jeśli zaś jesteś rodzicem usiądź razem ze swoją pociechą na kanapie i razem poznajcie przygody dziewięcioletniego psotnika. Gwarantuje, że oboje będziecie się równie dobrze bawić.
Po prostu rewelacyjna !!!

Mikołajek to jeden z bardziej klasycznych cyklów dla dzieci. Cykl który przetrwał próbę czasu i do dziś jest niesamowicie popularny. Cykl, którego można polecić zarówno dzieciom jak i straszym dzieciom czyli wszystkim. Szczerze mówiąc gdy czytałem tą pozycję to śmiałem się od pierwszej strony po ostatnią i odczuwałem straszny żal że już się kończy, no bo co w końcu kurcze blade!
Czytając Mikołajka wchodzimy w świat widziny oczami 7 latka, jest to magiczny świat, może nie ma tu magii takiej jak we fantasy, ale przenosimy się w magię pióra Goscinnego i ołówka Sempe. Każdy tom Mikołajka składa się z krótkich opowiadań, często ośmiostronowych, gęsto ozdobionych rysunkami. Tu nie ma miejsca na nudę każda przygoda jest trochę inna, w wielu można odczytać często zaskakujący morał. Tu Mikołajek patrzy na świat trafniej, zauważa to co dorośli już nie umią zauważyć a czasem nie rozumie sprzeczek swego taty z panem Bledour'em.
Chodzi do szkoły dla dzieci płci męskiej. Ma swoją szkolną...

książek: 1951
Kasia | 2018-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2018

Tym razem postanowiłam sięgnąć po przygody Mikołajka. Ale to moja wspólna lektura z Córą, której chciałam pokazać moją lekturę z dzieciństwa. Dla mnie to przede wszystkim był czas wspomnień. Z nostalgią i uśmiechem na twarzy przypomniało mi się jak zaczytywaliśmy się z bratem w tych krótkich opowiadaniach. Wtedy, jako dzieci, chodziliśmy po takie małe książeczki do biblioteki. Teraz opowiadania Mikołajka zostały wydane zbiorczo, po kilka opowiadań w jednym tomie.

Większość z Was pewnie zna Mikołajka i jego przyjaciół Rosoła, Kleofasa, Alcesta, Gotfryda, Rufusa i Ananiasz. Każdy z nich ma oczywiście przypisane swoje, typowe dla siebie cechy, po których możemy ich rozpoznać, zresztą jak to w życiu bywa. Jeden nosi okulary (dlatego nie można go bić), drugi ma bogatego ojca, trzeci jest ich opiekunem... Nam czytało się świetnie o ich kolejnych przygodach, które zostały przedstawione oczami dziecka i z ich perspektywy. Wszystko zostało okraszone humorem, który sprawia, że lektura jest...

Postanowiłam dodać ulubione książki z mojego dzieciństwa. I oto jedna z nich.

Robin | 2012-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2012

Mikołajek jest książką świetną. Każda część. Rozśmiesza i poprawia humor. Nie tylko dla dzieci!

Renifer | 2014-01-23
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 23 stycznia 2014

Czytając kolejne tomy Mikołajka stwierdzam, że jednak koniecznie powinni je przeczytać również dorośli. A to dlatego, że historie Mikołajka i jego kolegów przypomną dorosłym dlaczego dzieci wplątują się w tarapaty, że najczęściej chcą dobrze, a nie wychodzi, jak postrzegają dorosłych, ich zakazy, kłótnie itd. itd. Poza tym jest to świetna rozrywka, bo Mikołajkowe przygody zabierają w trochę inny świat, każda historia to dobry dodatek do popołudniowej kawy, czy podróży w autobusie.

Aleksandra | 2015-01-24
Przeczytana: 2011 rok

Czytałam w podstawówce. Zabawna, przyjemna, lekka lekturka. Polecam dla młodszych jak i starszych.

| 2014-03-02
Przeczytana: 17 maja 2013

Dobre przygody Mikołajka.Książka, którą czytałam zawsze jak byłam mała cały czas mi się bardzo ale to bardzo podoba.