Wyznanie Crossa

Cykl: Rozpalona (tom 3)
Wydawnictwo: Wielka Litera
Entwined with You
9788364142055

Mroczna strona zmysłowości. Jak wiele można zaryzykować w imię pożądliwej, szaleńczej miłości? Czy trudna przeszłość Evy i Gideona stanie na przeszkodzie do ich szczęścia? Gideon Cross. Na samo wspomnienie jego imienia moje ciało ogarniały fale pożądania i tęsknoty. Od chwili gdy go zobaczyłam, gdy po raz pierwszy zajrzałam poza oszałamiającą, nieziemsko piękną powierzchowność i dostrzegłam...

Mroczna strona zmysłowości.

Jak wiele można zaryzykować w imię pożądliwej, szaleńczej miłości?

Czy trudna przeszłość Evy i Gideona stanie na przeszkodzie do ich szczęścia?

Gideon Cross. Na samo wspomnienie jego imienia moje ciało ogarniały fale pożądania i tęsknoty. Od chwili gdy go zobaczyłam, gdy po raz pierwszy zajrzałam poza oszałamiającą, nieziemsko piękną powierzchowność i dostrzegłam kryjącego się pod nią mrocznego, niebezpiecznego mężczyznę, poczułam nieodparte przyciąganie, jakbym odnalazła drugą połowę samej siebie. Potrzebowałam go jak bicia własnego serca, a on wystawił się na ogromne niebezpieczeństwo, zaryzykował dla mnie wszystko.

źródło opisu: Wydawnictwo Wielka Litera, 2013

źródło okładki: http://www.wielkalitera.pl/zapowiedzi/id,52/wyznanie-crossa.html

Shimik | 2015-05-14

Trzecia część zabaw Gideona i Evy była dla mnie lekturą mniej satysfakcjonującą niż poprzednie części:) Wydaje mi się że tak było dlatego iż wziąłem książkę zbyt wcześnie:) Widocznie potrzebuje dłuższej przerwy pomiędzy czytaniem książek z tego gatunku:) Mimo wszystko mogę ją polecić:)

kaktusowaona71 | 2016-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2016

3 Część serii "Rozpalona" wskrzesiła we mnie nadzieję, iż monotonia i powtarzalność części drugiej, była jedynie "wypadkiem przy pracy" i chwilowym brakiem weny twórczej u pani Day.
W tym tomie mamy bardziej rozbudowane wątki poboczne, znacznie więcej niespodziewanych ( lub spodziewanych ) zwrotów akcji, kilka nowych tajemnic i miejsc zapalnych w związku naszych bohaterów, ciupinkę mniej seksu - a ten który pozostał, nareszcie otrzymał jakiś wyraz, trochę ognia i innowacyjności.
Trójeczka zatem podobała mi się bardzo i czytałam ją z niekłamaną ciekawością, jakie też kolejne kłody, zostaną rzucone pod nogi naszej parze.
Żeby jednak nikomu nie mącić w głowie nadmiernymi zachwytami, koniecznie i z dużym naciskiem muszę wspomnieć, że pośród tej pędzącej akcji znajdziemy niewiele oryginalnych pomysłów. 99 % z tego już było i czytaliśmy o takich sytuacjach w tej, czy innej książce, ale trzeba też przyznać, że pani Day udało się tą wtórność całkiem przyzwoicie przekuć w...

Modliszeg | 2014-08-05

Nie mogę się doczekać kolejnej części, która prawdopodobnie ukaże się w listopadzie! :)
"Wyznanie Crossa" to świetna, dopracowana książka. Bogata w przełomowe momenty. Bardzo ciekawią mnie dalsze losy bohaterów, z niecierpliwością czekam na kontynuacje. Autorka zdecydowanie nie wykorzystuje tematu, wciąż czymś zaskakuje, porusza serca i uzależnia od tej powieści. Jestem ogromnie zadowolona i serdecznie polecam tę książkę.

Gwarancją jest przeżywanie losów bohaterów razem z nimi! :)

TINA | 2013-06-30
Przeczytana: 29 czerwca 2013

Z niecierpliwością czekałam na Wyznanie Crossa... wiedziałam, że się nie zawiodę, przede wszystkim dlatego, że ta książka w ogóle nie jest podobna do Greya.
Wciągnęłam ją w kilka godzin i złapałam się na tym, że niektóre z opisanych emocji odbijały się na mnie. Śmiech, płacz... podniecenie. Cross na w sobie bardzo niebezpieczną moc przyciągania... sama nie potrafiłam się oderwać i teraz stwierdzam, że CHCĘ WIĘCEJ!! Co do treści dużo się dzieje, ale głównie pozytywnie między bohaterami, co podobało mi się bo ciągłe kłótnie zaczynają mnie nudzić... tu powoli zaufanie staje się silniejsze i na szczęście nie ma napadów histerycznej zazdrości.
Bezgraniczna miłość jaką się darzą jest wręcz niewyobrażalna... a jednak :) jest kilka niespodzianek które sprawiają, że cała seria staje się dobrze przemyślana. Polecam :)

Ryjek | 2016-06-18
Na półkach: Erotyk, Przeczytane

Trzecia część cyklu Rozpalona za mną, natomiast moje odczucia co do książki jest podobne do pozostałych. Historia ciekawa, bohaterowie czyli Gideon i Eva jak najbardziej w porządku, jakby dojrzalsi, wiedzą czego od siebie oczekują, jakie są ich potrzeby. Ufają sobie, przynajmniej bardziej niż w ostatnich dwóch tomach. Ich relacja, związek, romans nie wiem które słowo najwierniej oddaje to co ich łączy ewoluuje niczym poczwarka zamieniona w pięknego motyla.
W wyniku poprzednich wydarzeń muszą ukrywać swój związek, spotykają się potajemnie lecz wciąż z iskrami.
Ten tom zdecydowanie cechuje spokój. Eva i Gideon bardzo się wyciszyli, nawet Cary poszedł po rozum do głowy i zaczyna myśleć poważnie o swoim życiu.
Następuje też przełom w relacjach między Victorem Reysem a Monicą Stanton, rodzicami Evy, tylko czy jest on zadowalający dla wszystkich?
Nie ma tu już takiego niespodziewanego seksu, pierwsza część wtedy kiedy Gideon i Eva się poznali ociekała wręcz pieprzem, tutaj i tak się...

Ania | 2013-10-15
Przeczytana: 18 października 2013

Przyznam ze nie moglam doczekac sie tej trzeciej czesci bo poprzednie dwie bardzo podobaly mi sie.
Książka jest bardzo dobra,dosłownie ją pochłonełam a pużniej żałowałam że już ją przeczytałam.Teraz muszę czekać z niecierpliwością na kolejną część.

Monika KanapaLiteracka | 2013-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Trzecia część przeczytana :)Oczywiście było duszno i parno już od samego początku i jeśli kiedyś zapomnę jak się nazywają narządy rozrodcze zarówno żeńskie jak i męskie wiem, że książka pomoże mi wybrać odpowiednie słowo. Ale co do tego wszechobecnego seksu... Czy w NY nie robi się niczego innego?! Obiecałam sobie, że w recenzji książki erotycznej nie będę wytykać jak wskazuje sam gatunek erotyzmu, ale nie mogę się powstrzymać...
Powiem szczerze, że sceny fajne, pobudzające wyobraźnie i jak już kiedyś pisałam nie tak "chirurgiczne" jak w Greyu co daje doskonały efekt zwany emocjami i pozwala to przeżyć inaczej. Na Greyu czasami ziewałam, kiedy po raz setny powtarzała się ta sama scena złożona z dziesięciu wyrazów na krzyż...
Eva opisując nam Gideona miała wrażenie, że to niemożliwe, żeby ktoś taki naprawdę istniał i słusznie, bo nie istnieje! Na szczęście fikcja literacka pozwala nam na pominięcie takiego szczegółu i cieszenie się fajnie wykreowanymi postaciami. Denerwowało mnie,...

damonowa | 2013-07-10
Na półkach: Przeczytane, 2013, EBOOK
Przeczytana: 10 lipca 2013

Trzecia część tak jak i druga bardzo mi się podobała, i z każdą częścią Gideon coraz bardziej mnie zaskakuje i to pozytywnie oczywiście.
Minusem tej części były podobne sytuacje z "Pięćdziesięciu twarzach Greya" które niestety rozczarowały bo miałam uczucie że już wcześniej to czytałam.

Elisabeth_ | 2013-06-22
Przeczytana: czerwiec 2013

Najlepsza ze wszystkich części do tej pory. Kilka sytuacji dość mocno mnie zszokowało, sporo scen Eva/Gideon zirytowało- za dużo słodyczy, aż zęby bolały. Szkoda tylko, że cała seria została rozwleczona do 5. części. Na plus jest to, że nie wszystko zostało wyjaśnione i zapewne coś jeszcze stanie na drodze naszej ulubionej parki.

Co na plus: trójkąt Trey-Cary-Tatiana. Bardzo polubiłam Cary'ego i ciekawi mnie, czy się w końcu ustatuje i jeśli tak, to z kim i w jakich okolicznościach (bo okoliczności na pewno odegrają tu kluczową rolę). Ja jestem totalną fanką pairingu Cary/Trey i mam nadzieję, że nasz model nie złamie studentowi serca. ;)
Ponadto spodobał mi się wątek (hmm jeśli można to tak nazwać ;)) rodziców Evy. Odnoszę wrażenie, że w następnych częściach spotkamy ich razem i to nie tylko w sytuacjach iście rodzicielskich. ;)

Książka na plus, polecam fanom serii- myślę, że się nie zawiedziecie, bo to najmniej irytująca książka z serii.

Marta | 2015-04-18

No wcigajace to to bardzo. Nie spodziewalam sie takiego obrotu spraw. Bylam pewna, ze zdegustowana po pierwszym tomie rzuce w kat. A jednak ciekawosc zwyciezyla. Wprawdzie sceny erotyczne mnie juz nudza i sa jakby zbednym dodatkiem ale sama historia wielkiej milosci i przeciwnosci losu glownej pary bohaterow jest calkiem przyjemna w czytaniu. Dobrze ze autorka miala na tyle wyczucia, ze momentami stosowala przeskoki czasowe i nie trzeba bylo ciagle czytac o szostym orgazmie bohaterki bo tego to bym chyba nie strawila :-) Ogolnie za caloksztalt i traktujac jako lekture czysto relaksacyjna- polecam :-)