Okładka książki Wyznanie Crossa

Wyznanie Crossa

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Rozpalona". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
Małgorzata Miłosz, Ksenia Sadowska
Entwined with You
wydawnictwo
Wielka Litera
9788364142055
typ
papier
7.19 (1573 ocen i 129 opinii)

Opis książki

Mroczna strona zmysłowości. Jak wiele można zaryzykować w imię pożądliwej, szaleńczej miłości? Czy trudna przeszłość Evy i Gideona stanie na przeszkodzie do ich szczęścia? Gideon Cross. Na samo wspomnienie jego imienia moje ciało ogarniały fale pożądania i tęsknoty. Od chwili gdy go zobaczyłam, gdy po raz pierwszy zajrzałam poza oszałamiającą, nieziemsko piękną powierzchowność i dostrzegłam kry...

Mroczna strona zmysłowości.

Jak wiele można zaryzykować w imię pożądliwej, szaleńczej miłości?

Czy trudna przeszłość Evy i Gideona stanie na przeszkodzie do ich szczęścia?

Gideon Cross. Na samo wspomnienie jego imienia moje ciało ogarniały fale pożądania i tęsknoty. Od chwili gdy go zobaczyłam, gdy po raz pierwszy zajrzałam poza oszałamiającą, nieziemsko piękną powierzchowność i dostrzegłam kryjącego się pod nią mrocznego, niebezpiecznego mężczyznę, poczułam nieodparte przyciąganie, jakbym odnalazła drugą połowę samej siebie. Potrzebowałam go jak bicia własnego serca, a on wystawił się na ogromne niebezpieczeństwo, zaryzykował dla mnie wszystko.

źródło opisu: Wydawnictwo Wielka Litera, 2013

źródło okładki: http://www.wielkalitera.pl/zapowiedzi/id,52/wyznanie-crossa.html

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
Tina | 2013-06-30
Na półkach: 2013, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 29 czerwca 2013

Z niecierpliwością czekałam na Wyznanie Crossa... wiedziałam, że się nie zawiodę, przede wszystkim dlatego, że ta książka w ogóle nie jest podobna do Greya.
Wciągnęłam ją w kilka godzin i złapałam się na tym, że niektóre z opisanych emocji odbijały się na mnie. Śmiech, płacz... podniecenie. Cross na w sobie bardzo niebezpieczną moc przyciągania... sama nie potrafiłam się oderwać i teraz stwierdzam, że CHCĘ WIĘCEJ!! Co do treści dużo się dzieje, ale głównie pozytywnie między bohaterami, co podobało mi się bo ciągłe kłótnie zaczynają mnie nudzić... tu powoli zaufanie staje się silniejsze i na szczęście nie ma napadów histerycznej zazdrości.
Bezgraniczna miłość jaką się darzą jest wręcz niewyobrażalna... a jednak :) jest kilka niespodzianek które sprawiają, że cała seria staje się dobrze przemyślana. Polecam :)

Ania | 2013-10-15
Przeczytana: 18 października 2013

Przyznam ze nie moglam doczekac sie tej trzeciej czesci bo poprzednie dwie bardzo podobaly mi sie.
Książka jest bardzo dobra,dosłownie ją pochłonełam a pużniej żałowałam że już ją przeczytałam.Teraz muszę czekać z niecierpliwością na kolejną część.

Monika | 2013-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2013

Trzecia część przeczytana :)Oczywiście było duszno i parno już od samego początku i jeśli kiedyś zapomnę jak się nazywają narządy rozrodcze zarówno żeńskie jak i męskie wiem, że książka pomoże mi wybrać odpowiednie słowo. Ale co do tego wszechobecnego seksu... Czy w NY nie robi się niczego innego?! Obiecałam sobie, że w recenzji książki erotycznej nie będę wytykać jak wskazuje sam gatunek erotyzmu, ale nie mogę się powstrzymać...
Powiem szczerze, że sceny fajne, pobudzające wyobraźnie i jak już kiedyś pisałam nie tak "chirurgiczne" jak w Greyu co daje doskonały efekt zwany emocjami i pozwala to przeżyć inaczej. Na Greyu czasami ziewałam, kiedy po raz setny powtarzała się ta sama scena złożona z dziesięciu wyrazów na krzyż...
Eva opisując nam Gideona miała wrażenie, że to niemożliwe, żeby ktoś taki naprawdę istniał i słusznie, bo nie istnieje! Na szczęście fikcja literacka pozwala nam na pominięcie takiego szczegółu i cieszenie się fajnie wykreowanymi postaciami. Denerwowało mnie, że...

Elisabeth_ | 2013-06-22
Przeczytana: czerwiec 2013

Najlepsza ze wszystkich części do tej pory. Kilka sytuacji dość mocno mnie zszokowało, sporo scen Eva/Gideon zirytowało- za dużo słodyczy, aż zęby bolały. Szkoda tylko, że cała seria została rozwleczona do 5. części. Na plus jest to, że nie wszystko zostało wyjaśnione i zapewne coś jeszcze stanie na drodze naszej ulubionej parki.

Co na plus: trójkąt Trey-Cary-Tatiana. Bardzo polubiłam Cary'ego i ciekawi mnie, czy się w końcu ustatuje i jeśli tak, to z kim i w jakich okolicznościach (bo okoliczności na pewno odegrają tu kluczową rolę). Ja jestem totalną fanką pairingu Cary/Trey i mam nadzieję, że nasz model nie złamie studentowi serca. ;)
Ponadto spodobał mi się wątek (hmm jeśli można to tak nazwać ;)) rodziców Evy. Odnoszę wrażenie, że w następnych częściach spotkamy ich razem i to nie tylko w sytuacjach iście rodzicielskich. ;)

Książka na plus, polecam fanom serii- myślę, że się nie zawiedziecie, bo to najmniej irytująca książka z serii.

damonowa | 2013-07-10
Na półkach: Przeczytane, 2013, EBOOK
Przeczytana: 10 lipca 2013

Trzecia część tak jak i druga bardzo mi się podobała, i z każdą częścią Gideon coraz bardziej mnie zaskakuje i to pozytywnie oczywiście.
Minusem tej części były podobne sytuacje z "Pięćdziesięciu twarzach Greya" które niestety rozczarowały bo miałam uczucie że już wcześniej to czytałam.

madziusia | 2013-12-12
Przeczytana: 11 grudnia 2013

„Wyznanie Crossa” to trzecia część trylogii erotycznej Sylvii Day, traktującej o losach nieprzeciętnej pary Evy Tramell i Gideona Crossa. Jak się jednak okazuje, autorka postanowiła nie kończyć jeszcze serii i zaplanowała kolejne dwie książki, a informacja ta wprawiła w zachwyt tysiące, o ile nie miliony fanek serii na całym świecie..

W tej części Eva i Gideon są zmuszeni ukrywać swój związek w tajemnicy. Bronią się nie tylko przed wścibskimi oczami śledzących ich dziennikarzy, ale również przez najbliższymi, co najbardziej martwi parę. Zaistniała sytuacja jest bezpośrednio powiązana z wątkiem kryminalnym zawartym w poprzedniej części. Gideon zamieszkuje nieco bliżej wybranki swojego serca, aby móc jej w każdej chwili bronić i spędzać z nią jak najwięcej czasu. Para dogaduje się zdecydowanie lepiej niż w poprzednich tomach. Rozwijają się oni w wielu płaszczyznach i starają się zaspokajać swoje najbardziej wyszukane potrzeby. Niestety ich spokój wciąż zakłócają byli partnerzy. Na hory...

Kasik | 2013-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2013

Spodziewałam się spektakularnego końca a tu mam ogromny niedosyt- poszperałam troszkę i widzę że przed nami jeszcze 2 części co wyjaśnia dlaczego Wyznanie Crossa jest monotonne i muszę to przyznać troszkę rozczarowujące. Mamy tu kontynuację wątku morderstwa z poprzedniego tomu, troszkę nowych intryg, ale większość książki to słodki romansik naszpikowany scenami erotycznymi. Tom kończy się tak że nie sposób nie chcieć sięgnąć po kolejny.... ja już czekam :)

Warto przeczytać
POLECAM :)

Jagoda30 | 2014-02-03
Przeczytana: 02 lutego 2014

I w końcu przeczytałam trzecią część Crossa :D

Ciężko mi jej nie porównywać do Greya, więc pewnie kilka porównań się tu znajdzie ;)

Podobnie jak w Greyu, pierwsza część była słaba, druga dużo lepsza, trzecia jest okropna

Pan Cross, podobnie jak Pan Grey, w ostatniej części z mrocznego mężczyzny staje się zwyczajną pierdołą

Ciągle wielbi Evę, uwielbia ją, staje się lepszym człowiekiem, jest czuły, kochający, zakochany do nieprzytomności i ogólnie rzygam tęczą

Seksu jest oczywiście znów tyle, że ja jako czytelnik miałam ochotę wrzasnąć co kilka stron " Hej, może nie dziś, boli mnie głowa ;) "

Niezmordowany Cross ma ochotę na seks ciągle, jedna erekcja przechodzi w drugą, nie czuje zmęczenia, znużenia, nie ma złych dni, on ciągle musi uprawiać seks, przed śniadaniem, po śniadaniu, ze dwa razy w ciągu dnia, z 5 razy przed kolacją, po kolacji, przed kąpielą, po kąpieli i jeszcze Evę ze trzy razy w nocy budzi

Eva oczywiście nie jest gorsza, ma ochotę zawsze i wszędzie orgazmy ma tak...

Sięgnęłam po trzeci tom erotycznej trylogii o Crossie zaraz po jej wydaniu... i okazało się, że trylogie od dziś składają się z pięciu tomów. Jej... lub też ojej.

Gideon Cross przyszalał trochę w ostatnim tomie. Teraz też. Ma plany wobec Evy i jej przyszłości w pracy oraz poza nią. I nie widzi w okolicy żadnego zagrożenia... jeśli nie liczysz wścibskiej reporterki, z którą kiedyś o mały włos się nie przespał i która od tamtej pory próbuje znaleźć na niego haka. A rozstanie Evy i Gideona przyciąga jej uwagę, więc nie daje obojgu żyć. Dodatkowo Cary ma problem z Tatianą, a przełożeni Evy potrzebują jej pomocy. Dzieje się wszystko i nic jednocześnie.

Cieszę się, że Gideon i Eva w końcu sobie zaufali. Może nie tak na 150%, ale zawsze jest około 95. I te ich romantyczne podejścia, i ukrywanie związku, i Gideon mieszkający obok Evy w tajemnicy przed całym światem... Podobało mi się to. Ale już nie ponowienie schematu: seks-kłótnia-rozstanie-zgoda-seks-kłótnia-rozterki bohaterki etc. No ile...

Concordia | 2014-06-21

"Wyznanie Crossa", a raczej najlepsza część trylogii, albo czegoś innego, w sumie pal licho! Któż to wie, co autorka ma na myśli, jak dla mnie historia Evy i Gideona może się jeszcze przeciągnąć przez parę książek. Do rzeczy! Z trzech napisanych pozycji, ta najbardziej mi się podoba. Niewątpliwie, akcja jest bardziej rozbudowana i ciekawsza. Mówiąc zwyczajnie, coś się dzieje. Bardzo lubię bohaterów, a emocje które nimi targają, dosięgają również mnie (co stanowi dla mnie ogromny plus tej książki). Z wypiekami na twarzy czekam na kolejną część, a tą oczywiście polecam. :)

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto