Biały koszmar. Szalony Erektoman

Wydawnictwo: Egmont Polska
Cauchemar blanc. Le bandard fou
komiksy
dzoanach

Komiks składa się z dwóch części - "Biały koszmar" i "Szalony Erektoman". Jest to kolejny album jednego z największych europejskich twórców, Moebiusa, autora znanych na polskim rynku komiksów "Feralny Major" i "Świat Edeny".

"Biały koszmar - Szalony Erektoman" to zbiór najsławniejszych krótkich historii Moebiusa, które ukazywały się w latach 70. XX wieku na łamach francuskich pism komiksowych.

źródło opisu: http://www.egmont.pl/

źródło okładki: http://www.egmont.pl/

dyscyplina_i_terror | 2017-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2017

Przebłyski geniuszu przeplatane bełkotliwymi historyjkami. Graficznie oczywiście robi wrażenie. Gruba, szczegółowa kreska jest gęsta, niemal lepka, technologia i jej wszechobecność miesza się z brudem, syfem i dymem tanich papierosów.
Tytułowy "Biały koszmar" to jednak ponury żart w kontekście Francji AD 2017. Nie wiem sam, czy wybaczać marksistowskiemu pokoleniu francuskich komiksiarzy-idealistów? Nie, nie wybaczam.

Paweł Panfil | 2016-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2016

Dosyć nierówny zbiór opowiastek, z których część jest raczej gagami, część fantazyjnymi narracjami charakterystycznymi dla Moebiusa + autonomiczna historia o Szalonym Erektomanie kipiąca od seksu, w której autor puszcza wodze fantazji i daje się nieść swojej opowieści czasem nie zważając czy jest wciąż zrozumiała czy już niekoniecznie.