7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
La nature jour après jour
flora i fauna
Monika

Jarosław Wiśniewski | 2016-03-21

Jak napisać dobrą książkę dla dzieci, która zachęci je do obserwacji przyrody i zainteresuje młodego odkrywcę otaczającą przyrodą? Zadanie nie jest łatwe, lecz można znaleźć książki, które mogą pomóc w odpowiedzi na tak postawione pytanie. Oto jedna z nich.
Książka przyciąga uwagę swoją szatą graficzną i jest pięknie wydana. Bogactwo kolorowych ilustracji jest znakiem wyróżniającym tą książkę. Układ treści jest bardzo ciekawy. Całość podzielono na pory roku i miesiące. W każdym miesiącu zostały wyróżnione tematy dokumentalne dopasowane do tego, co aktualnie dzieje się w otaczającej nas przyrodzie. Każdy temat zawiera tablice przedstawiające określone gatunki roślin, zwierząt lub grzybów oraz propozycje zajęć praktycznych. Książka pomysłowa i wyróżniająca się.
Według mnie to rewelacyjna książka. Potrafi zainteresować tematyką przyrodniczą i stanowi dobre źródło informacji o otaczającej przyrodzie dla młodego czytelnika. Wielokrotnie w dzieciństwie do niej zaglądałem, dokładnie ją...

Michał | 2014-02-16
Przeczytana: 1997 rok