Sekrety medycyny alternatywnej

Secrets des médecines alternatives
medycyna alternatywna
zdrowie, medycyna
joly_fh

Czym wytłumaczyć sukces medycyny alternatywnej, skoro jest ona nadal słabo znana, często dość tajemnicza, żeby nie powiedzieć – mroczna? Jak ją traktować, skoro jej założenia są z reguły niesprawdzalne, a mechanizmy działania nieznane? Obecny rozkwit medycyny alternatywnej tłumaczy się przede wszystkim coraz większą dojrzałością współczesnych pacjentów, podwyższonym poziomem świadomości i...

Obecny rozkwit medycyny alternatywnej tłumaczy się przede wszystkim coraz większą dojrzałością współczesnych pacjentów, podwyższonym poziomem świadomości i odpowiedzialności za swoje życie oraz końcem ślepej wiary w złożony świat nauki i techniki.
Wziąć zdrowie w swoje ręce, aktywnie uczestniczyć w procesie zdrowienia, nauczyć się zachowań, które zapobiegają chorobom – oto najważniejsze przesłanie tej książki. Znajdują się w niej obiektywne informacje o głównych nurtach medycyny alternatywnej od pewnych i sprawdzonych po bardziej dyskusyjne. Zawiera ona także wiedzę o podstawowych założeniach medycyny alternatywnej, o proponowanych przez nią sposobach leczenia, wskazaniach i przeciwwskazaniach do terapii naturalnych, opiniach naukowych na ich temat, polecanych specjalistach i zaleceniach praktycznych.

Książka omawia około 100 najczęściej występujących chorób i przypisanych im propozycji leczenia metodami medycyny alternatywnej: od pierwszych kroków, jakie można podjąć, czekając na konsultację ze specjalistą, poprzez szczegółowe porady, jak szybciej wyzdrowieć i co zrobić, by uniknąć nawrotu choroby.

Medycyna konwencjonalna i alternatywna nie wykluczają się, ale z założenia powinny się uzupełniać. Pierwsza może tylko naprawiać to, co już uległo uszkodzeniu, druga – pomaga żyć.

Książka ta pozwala dokonać najlepszego wyboru terapii i odkryć dobrodziejstwa medycyny alternatywnej.

źródło opisu: Reader's Digest, 2010

źródło okładki: http://sklep.digest.com.pl/katalog/sekrety-medycyny-alternatywnej

MWWFB | 2017-07-16
Joanna Chmielewska | 2017-02-22