Co się sprawdza, a co nie - wszystko, co najważniejsze o zdrowiu

Tłumaczenie: Roman Palewicz
Wydawnictwo: Reader's Digest
What works what does't
zdrowie, problemy, poradnik
zdrowie, medycyna
joly_fh

Zanim przyjmiesz lek, rozpoczniesz nową dietę lub program ćwiczeń, zdecydujesz się na jakieś badanie albo połkniesz suplement diety, warto sprawdzić, czy coś innego nie okaże się skuteczniejsze. Z książką Co się sprawdza, a co nie jest to łatwe. Aby ją stworzyć, przestudiowaliśmy setki badań naukowych i rozmawialiśmy z mnóstwem wybitnych lekarzy i specjalistów od ochrony zdrowia. Wzięliśmy...

Wzięliśmy pod lupę wszystko, co jesz, zażywasz, robisz lub stosujesz w swoim domu, o ile ma to związek ze zdrowiem. Szczególną uwagę zwróciliśmy oczywiście na kuracje stosowane na różne dolegliwości, od witaminy C na przeziębienie poprzez suplementy z zawartością błonnika na zaparcie po angioplastykę na zablokowane tętnice. A przy okazji przeanalizowaliśmy bezpieczeństwo niektórych powszechnie stosowanych produktów i praktyk - od słodzików po akupunkturę.

Czy glutaminian sodu naprawdę powoduje bóle głowy? Czy szczepienia mogą wywoływać autyzm? Niektóre z odpowiedzi nas zaskoczyły. Znajdziesz tu kilka niespodziewanych odpowiedzi – na przykład hormonalna terapia zastępcza może być znacznie bezpieczniejsza, niż sądzisz. Natomiast leki generyczne nie zawsze są niezawodnymi substytutami, jakimi mają być. Zwykła płukanka z soli na uczulenia? To działa! Botoks na dokuczliwy ból głowy? Warto spróbować. Betablokery na wysokie ciśnienie krwi? Pomimo powszechnego stosowania tych leków, niezbite dowody świadczą, że nie są one najlepsze. Ograniczanie kalorii? O zgrozo, to wcale nie jest najlepszy sposób na utratę wagi.

Ta książka radzi, na co warto poświęcić czas, pieniądze i energię, a czego należy unikać. Im więcej wiesz, tym lepiej będziesz się czuć.

źródło opisu: Reader's Digest, 2011

źródło okładki: http://sklep.digest.com.pl/katalog/co-sie-sprawdza--a-co-nie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!