Co robić w nagłych wypadkach

pierwsza pomoc
zdrowie, medycyna
joly_fh

Poradnik zakłada, że każdy może się znaleźć w trudnej lub groźnej sytuacji, nie mogąc liczyć na fachową pomoc. Przedstawione tu instrukcje i rady umożliwią zminimalizowanie szkód i urazów oraz pomogą uzyskać skuteczne wsparcie tak szybko, jak to możliwe. Czy wiesz, co zrobić, gdy ktoś obok ciebie straci przytomność, kiedy znajdziesz się w strefie klęski żywiołowej albo staniesz się ofiarą...

Czy wiesz, co zrobić, gdy ktoś obok ciebie straci przytomność, kiedy znajdziesz się w strefie klęski żywiołowej albo staniesz się ofiarą ataku terrorystycznego? Ta książka pokazuje, jak zachować spokój, wziąć sprawy w swoje ręce i zapobiec najgorszemu rozwojowi sytuacji.

Trzy pierwsze rozdziały poświęcone są zagadnieniom medycznym, m.in. ważnym metodom ratowania życia i krytycznym objawom, których nie wolno lekceważyć. Następne cztery omawiają trudne sytuacje domowe będące skutkiem przestępstw czy katastrof wywołanych na przykład przez siły natury, a także problemy, z jakimi można się spotkać, prowadząc samochód. Jednym z celów książki jest również przygotowanie czytelnika na nagłe niebezpieczeństwa podczas wyjazdu za granicę, w trakcie wycieczki w trudnym terenie lub na spotkanie z groźnymi zwierzętami. Prezentujemy także metody rozwiązywania problemów technicznych, które pojawiają się w najmniej nieodpowiednim momencie.

Wyposażony w książkę Co robić w nagłych wypadkach zapewne poradzisz sobie w każdej trudnej sytuacji.

źródło opisu: Reader's Digest, 2013

źródło okładki: http://sklep.digest.com.pl/katalog/co-robic-w-naglych-wypadkach