Europa od A do Z

Wydawnictwo: Reader's Digest
joly_fh

Ta encyklopedia przedstawia wszystkie kraje naszego kontynentu, od Albanii po Włochy. Znajdziesz w niej uporządkowane alfabetycznie opisy ponad 2000 najpiękniejszych miast, osiedli, miejscowości i zabytkowych dzielnic, 180 jednostek administracyjnych różnych szczebli, 170 najbardziej interesujących obiektów historycznych, ruin i zabytków sakralnych, 400 pasm górskich, szczytów, wzniesień i jaskiń, 45 nizin, równin i dolin 150 parków narodowych, obszarów leśnych i krain etnograficznych, 480 wysp, półwyspów, zatok i przylądków, 480 mórz, rzek, kanałów, jezior i zbiorników wodnych.

Czy wiesz, że na Gotlandii, największej wyspie Bałtyku, do dziś istnieje ponad 1000 zamieszkanych do tej pory osad wikingów i średniowiecznych wsi? A może chciałbyś obejrzeć miasteczko Coimbra z klasztorem Santa Clara oraz miniaturami najważniejszych zabytków Portugalii i jej dawnych kolonii? Czy raczej zwiedzić pałac rzymskiego cesarza Dioklecjana z 307 roku, w który wbudowano współczesne miasto Split?

Nieokiełznana przyroda i dzieła ludzkich rąk, obiekty chronione i odkrycia archeologiczne: oto cała Europa w jednym wspaniale ilustrowanym tomie, wzbogaconym mapami wszystkich państw i fotografiami najciekawszych obiektów.

To niezastąpiony przewodnik po jednoczącej się wielkiej Europie.

źródło opisu: Reader's Digest, 2010

źródło okładki: http://sklep.digest.com.pl/katalog/europa-od-a-do-z