Pojazdy samochodowe i przyczepy Jelcz 1971-1983

9788320618174
Jelcz
motoryzacja
Adam

Pojazdy samochodowe i przyczepy Jelcz produkowane w latach 1971-1983. Opisano samochody ciężarowe rodzin Jelcz 300 M i Jelcz 320, pojazdy użytkowe Jelcz wykorzystujące konstrukcję podwozi Steyr 1490 i Steyr 1491, samochody ciężarowe rodziny Jelcz 410, samochody pożarnicze, specjalizowane i nadwozia specjalne, autobusy Jelcz-Berliet i pochodne, autobusy produkowane we współpracy z Jugosławią oraz pojazdy, które powstały w kooperacji, w tym armatkę wodną Hydromil II produkowaną w FSS „Polmo-SHL” Kielce na podwoziu samochodu ciężarowego Jelcz P-420.

źródło opisu: http://www.wkl.com.pl/pojazdy-samochodowe-i-przycz...(?)

źródło okładki: zdjęcie własne

Marek | 2016-01-03

Druga część ma wyraźnie większą objętość od pierwszej. Widać, że w opisywanym okresie powstało znacznie więcej konstrukcji niż wcześniej. Oprócz opisów poszczególnych pojazdów, pojawiła się nowość w postaci przedstawienia rozwoju zakładów Jelcz, planów produkcyjnych i współpracy zagranicznej; w tym dwa najważniejsze przykłady w opisywanym okresie - z firmami Berliet i Steyr. Tak jak w poprzedniej części strona merytoryczna tekstu i materiał ilustracyjny stoją na wysokim poziomie.
Polecam.

Adam | 2013-06-13
Przeczytana: 10 czerwca 2013

Tym razem historia powstawania pojazdów z Jelcza z lat 1971-1983. A ja czekam na wydanie domu trzeciego.

ArKo | 2015-05-27
Azor | 2017-12-01