Superłatwe superdania

Wydawnictwo: Reader's Digest
Superfoods supereasy
joly_fh

Jemy nie tylko po to, żeby zaspokoić głód, ale czerpiemy z tego również przyjemność. Ostatnio jedzenie zyskało jeszcze jedną, bardzo ważną funkcję. Coraz lepiej zdajemy sobie sprawę z wpływu diety na nasze zdrowie. Wiemy, że pewne składniki pożywienia oddziałują korzystnie, inne zaś niekorzystnie na organizm. Odpowiednia dieta może ustrzec nas przed zachorowaniem na pewne choroby, albo spowolnić ich rozwój, innych natomiast powinniśmy unikać.

Superprodukty, o których piszemy w tej ksiażce, to składniki naturalne, zdrowe, bogate w składniki odżywcze dodające energii. Wybraliśmy ich 90. Wiele z nich ma niski indeks glikemiczny, jest dobrym źródłem błonnika oraz zawiera znikome ilości „złych” tłuszczów, które zwiększają ryzyko wystąpienie chorób serca. Dostarczają też organizmowi dużych ilości niezbędnych witamin i minerałów, a także innych zdrowych substancji. Nie powinno ich zabraknąć w naszym jadłospisie. Radzimy, jak w możliwie prosty sposób włączyć je do naszej codziennej diety.

Proponujemy 184 fantastyczne i zdrowe przepisy wykorzystujące superprodukty, dzięki którym będziesz się lepiej czuł, wolniej starzał i chronił przed chorobami. Czytelnik znajdzie tu przepisy na zupy, przystawki i przekąski, warzywa i sałatki, ryby i owoce morza, drób i dziczyznę, mięso, makaron, ziarna i fasolę oraz desery.

źródło opisu: Reader's Digest, 2013

źródło okładki: http://sklep.digest.com.pl/katalog/superlatwe-superdania