Rodzice w szkole

Wydawnictwo: CODN
poradniki

Jak zacieśnić współpracę szkoły z rodzicami? Autorka przytacza konkretne przykłady bardzo ciekawych rozwiązań powodujących w efekcie zmiany relacji szkoła rodzice. Znajdziecie Państwo w tej publikacji opisy: jak organizować zebrania z rodzicami, przekazywać rodzicom informacje o ocenach i postępach dzieci, rozpoznawać oczekiwania rodziców, zbierać opinie, prowadzić korespondencję z rodzicami, organizować wspólne działania rodziców, nauczycieli i uczniów, projektować system działań prorodzinnych w szkole itd. Możecie Państwo dowolnie korzystać z zamieszczonych w książce przykładów dobrej praktyki (jest ich 46): kopiować wszystkie potrzebne materiały, stosować w praktyce zawarte w poradniku pomysły, wprowadzać na ich podstawie własne rozwiązania. Ponieważ w poradniku jest wiele ankiet otrzymacie Państwo dodatkową pomoc w postaci programu komputerowego. Na dyskietce dołączonej do poradnika znajdują się również wszystkie formularze i wzory, przeznaczone do wykorzystania w szkole Rodzice mogą stać się prawdziwymi partnerami szkoły. Współpraca z nimi przyczynia się do tworzenia lepszych warunków rozwoju dzieci. A o to przecież chodzi wszystkim zainteresowanym jakością edukacji.

mariola | 2016-10-03
Jadwiga Krysińska | 2016-04-27