Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: W drodze
Light from Lucas . Lessons in Faith from a Fargile Life
literatura faktu
Karo

Drogi Przyjacielu! Książka ta, stanowiąca zbiór inspirujących lekcji, udzielonych nam przez życie, narodziła się dzięki naszemu synowi, Lucasowi, który zachęcił nas do jej napisania, mimo że nie wypowiedział nigdy ani jednego słowa. Lucas, trzeci z naszych czterech synów, jest dotknięty ciężką niepełnosprawnością. Kruchość jego życia sprawia, że od lat trwamy w niepewności i nieraz już nasze...

Drogi Przyjacielu!
Lucas, trzeci z naszych czterech synów, jest dotknięty ciężką niepełnosprawnością. Kruchość jego życia sprawia, że od lat trwamy w niepewności i nieraz już nasze nerwy były wystawiane na ciężką próbę. Jednak Bóg za pośrednictwem słabszych ludzi inspiruje silniejszych. Lucas wiele mnie nauczył o rodzicielstwie, małżeństwie, dobroci Boga, naturze cierpienia, bezwarunkowej miłości oraz o wartości codziennego życia.
Mam nadzieję, że dzięki tej opowieści o życiu Lucasa również i Ty odnajdziesz nadzieję pośród trudności, radość wśród cierpienia oraz że ta książka da Ci motywację konieczną do tego, aby przeżyć swoje dni na tym świecie wartościowo, niezależnie od nieoczekiwanych i nieprzyjaznych okoliczności.
Szczerze Ci tego życzę!
Bob

źródło opisu: W drodze, 2008

źródło okładki: google

książek: 1952
Marta | 2013-08-26
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 27 lipca 2013

Literatura faktu ma szczególne miejsce na mojej półce. W moim prywatnym rankingu historie prawdziwe zawsze mają pierwszeństwo nad fikcją literacką. „Blask życia. Radość niepełnosprawnego dziecka” autorstwa Boba Vander Plaats’a jest właśnie jedną z takich książek.
Darla i Bob oczekują narodzin trzeciego dziecka. Lucas przychodzi na świat obarczony poważną niepełnosprawnością. Wiadomo, że nigdy nie będzie mówił, chodził, ani rozwijał się prawidłowo. Najpierw jest szok i niedowierzanie. Wszystkie plany i marzenia związane z synkiem nagle legły w gruzach. Ale Darla i Bob postanawiają przyjąć to dziecko jako dar. Rozpoczyna się walka o życie chłopca, ale także bitwa z samym sobą. Bo nagle trzeba dojrzeć do pełnej akceptacji, wydobyć z siebie potrzebną siłę, nauczyć się opieki nad tak wymagającym maleństwem. Niepełnosprawność Lucasa wywraca ich życie do góry nogami. Muszą pogodzić się z życiem w ciągłym stresie, udzielać chłopcu wykwalifikowanej opieki medycznej, z zimną krwią...

Karo | 2013-06-01
Przeczytana: 20 maja 2013

Kiedy macie wszystkiego dość, ogarnia was smutek i czujecie się tak, że najchętniej nie wstawalibyście z łóżka - sięgnijcie po tę książkę. Tytuł oryginału celniej opisuje jej treść, niż polskie tłumaczenie ("Light from Lucas"), gdyż Lucas - niepełnosprawny syn państwa Plaats, emanuje światłem, które przemienia ludzi, zacieśnia więzi i rodzi miłość.

To dla tych, którzy wciąż czegoś pragną więcej, nigdy nie będąc zadowolonymi z tego, co już mają. To dla tych, którzy uważają, że ich los jest fatalny, że nic się nie zmieni. To dla tych, którzy stracili nadzieję i wiarę.

To dla mnie, kiedy dotyka mnie gorszy nastrój. Wbrew pozorom książka o niepełnosprawnym dziecku nie staje się przygnębiającym dramatem, od którego pragniemy uciec. Wręcz przeciwnie, sprawia, że stajemy się wdzięczni i zaczynamy doceniać to, co mamy.

I co najważniejsze, dzięki niej nabierzemy ochoty by wstać i zacząć działać.

emesz | 2014-10-08
Owca | 2014-04-11