Zgłosuj na książki roku 2017

The wild boys.. A book of the dead.

Wydawnictwo: Grove/Atlantic
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
angielski
Alieonora

źródło okładki: www.bookcity.pl

piotr_dab | 2017-04-09

Nie poleciłbym tej książki nikomu, kto nie był zaintrygowany estetyką "Nagiego Lunchu". Natomiast fani prozy Burroughsa dostaną dobrze znaną z jego innych dzieł mieszankę wynaturzonej grozy, groteski, wizyjności, czarnego humoru, oraz typowej dla Williama tematyki - narkotyki, homoseksualizm, kontrola, opresja społeczna, walka z wirusem słowa i tak dalej. W pewnym sensie to naprawdę piękna książka, hipnotyzująca swoją eteryczną atmosferą, choć przez specyficzną estetykę dość trudna w odbiorze.
Dlatego myślę, że najbezpieczniej będzie zakwalifikować ją jako jedną z powieści "tylko dla fanów".

Dimi | 2017-08-16
comboometga | 2018-02-22