6 (1 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
przygodowa
Magdalena

"Kod" to powieść inspirowana "Kodem Leonarda da Vinci", której akcja rozgrywa się we współczesnej Polsce. Łódzki lekarz Alexander zostaje wezwany na niecodzienną wizytę do stolicy. Kiedy przyjeżdża, okazuje się, że pacjentem jest jego dawny przyjaciel z Paryża, profesor historii, którego stan uniemożliwia nawiązanie z nim jakiegokolwiek kontaktu. Profesor zostawia dla doktora intrygującą,...

Łódzki lekarz Alexander zostaje wezwany na niecodzienną wizytę do stolicy. Kiedy przyjeżdża, okazuje się, że pacjentem jest jego dawny przyjaciel z Paryża, profesor historii, którego stan uniemożliwia nawiązanie z nim jakiegokolwiek kontaktu. Profesor zostawia dla doktora intrygującą, zaszyfrowaną wiadomość, której śladem podąża wraz z wnuczką profesora Justyną i jego córką Gabrielą, cudownie uwolnioną z tajemniczej sekty. Odszyfrowywanie kolejnych elementów Kodu zmusza ich do poznania Ziemi Łódzkiej i zagłębienia się w ciekawostki historyczne i bogactwo intelektualne regionu. W rezultacie trop prowadzi ich do nieoczekiwanego odkrycia. Wszystkie wymienione w powieści miejsca, daty, obiekty, instytucje, opisy wizyt pogotowia, wydarzenia historyczne, obrzędy oraz wyniki badań naukowych odpowiadają rzeczywistości.

źródło opisu: http://wfw.com.pl/

źródło okładki: http://wfw.com.pl/

Magdalena | 2013-06-01

Rafał Drygalski jest łódzkim lekarzem i podróżnikiem z zamiłowania. Kod to jego literacki debiut.

Kod jest to powieść przygodowa zainspirowana Kodem Leonarda da Vinci. Jej akcja rozgrywa się we współczesnej Polsce. Alexander, lekarz mieszkający w Łodzi zostaje wezwany na niecodzienną wizytę do stolicy. Kiedy dociera na miejsce okazuje się, że pacjent to jego dawny znajomy, profesor historii z Paryża. Niestety nie może się z nim porozumieć. Jednak stary przyjaciel zostawił dla niego zaszyfrowaną wiadomość, której śladem podążają: Aleks, Justyna (wnuczka historyka) oraz jej ciotka - Gabriela. Razem odkrywają kolejne elementy układanki, jednocześnie poznają Ziemię Łódzką z bogatą historią pełną ciekawostek. W rezultacie podróżnicy dochodzą do interesującego odkrycia...

Podsumowując Kod jest pasjonującą powieścią, która szybko wciąga i nie pozwala się oderwać. Zaletą tej książki są zamieszczone w niej kolorowe fotografie oraz mnóstwo ciekawostek historycznych. Z...

Lilu | 2013-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2013

Ciekawa przygoda z przewodnikiem po łódzkiem:) Bez strzelanek!

W powieści Drygalskiego dominuje kult (kod) wiedzy, a właściwie jej ochrona przed "metafizycznym bełkotem" wg Koła Wiedeńskiego. Bardzo ciekawy jest rozdział 24, który szeroko omawia założenia tajemniczej Organizacji.
Dziwi mnie jednak wkładanie w usta mieszkańców wsi języka w stylu reymontowskich "Chłopów", sugerując ich ociężałość i zacofanie.A jak przecież mówił Kazimierz Pawlak znosząc terytorialne podziały: "Świat nie dzieli się na kresowych i resztę, ale na mądrych i głupich".

Edyta | 2016-10-21
książek: 1922