1001 rad dla zdrowia

1,001 home remedies
zdrowie, porady, medycyna
poradniki
elfijka

Każdemu z nas, nawet jeśli jest osobą bardzo zdrową, od czasu do czasu zdarzają się drobne dolegliwości: przeziębienie, niestrawność czy ból zębów. W takich chwilach w aptece czeka na nas wiele specyfików. Z reklam wiemy, że pomagają one błyskawicznie, są bezpieczne i dostępne bez recepty. Warto się jednak zastanowić, czy na pewno chcemy z nich korzystać. Przed podjęciem takiej decyzji...

Przed podjęciem takiej decyzji radzimy wypróbować bezpieczniejsze dla organizmu domowe środki: w przypadku zaparcia zmienić dietę, więcej pić, zwłaszcza gorących napojów, jeść suszone owoce i jak najwięcej się ruszać. Gdyby to nie pomogło, można zastosować środki ziołowe. Opisane w książce metody leczenia różnych schorzeń wiążą się ze sporymi oszczędnościami. Składa się na nie nie tylko zawartość portfela, ale również organizm, który nie otrzyma kolejnej dawki syntetycznych substancji. Trzeba pamiętać, że większość dostępnych w aptece specyfików, łagodząc jedną dolegliwość, równocześnie wzmaga kilka innych.

Dla osób, które chciałyby zadbać o swój organizm naturalnymi metodami, książka będzie ogromną pomocą. Pierwsza część przedstawia 113 częstych dolegliwości i naturalne metody ich leczenia. W drugiej znajdziemy charakterystykę 20 naturalnych środków leczniczych i dowiemy się, na jakie dolegliwości można je stosować.

Autorzy opracowali także kilka dodatkowych tematów dotyczących zdrowego stylu życia, na przykład jak sprawić, żeby dom był zdrowy i bezpieczny, jak przygotowywać zdrowotne kąpiele, jak przyrządzać lecznicze zupy czy ziołowe herbatki.

źródło opisu: Reader's Digest, 2004

źródło okładki: http://sklep.digest.com.pl/katalog/1001-rad-dla-zdrowia

Entrophia999 | 2014-01-10
Przeczytana: 2010 rok

Bardzo ciekawa publikacja. Znajdziemy w niej mnóstwo domowych i sprawdzonych sposobów na to jak zachować dobre zdrowie, a także jak sobie radzić, gdy już dokucza nam jakaś dolegliwość. Porady są proste, sprawdzone i co ważne - skuteczne i bezpieczne. Często sięgam do tej książki, kiedy mój organizm niedomaga.

| 2013-07-19
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2014
Przeczytana: 05 czerwca 2014

Doskonała lektura do kibelka.

Weronika160488 | 2016-11-11
Przeczytana: 05 kwietnia 2015