Ostatni zjadacz grzechu

The Last Sin Eater
grzech, literatura piękna
literatura piękna
kuzynka

Wszystko, co tak naprawdę liczy się dla Cadi Forbes, to znalezienie tego jedynego człowieka, który mógłby uwolnić ją od grzechu, pustoszącego jej dni i noce... grzechu, który ograbił ją z miłości matki i sprawił, że zapragnęła uciec od życia i jego okrutnej sprawiedliwości. Wie, że jest to zakazane, a robiąc to sprowadzi na siebie przekleństwo. Jednak coś, co tkwi gdzieś głęboko w niej,...

Wie, że jest to zakazane, a robiąc to sprowadzi na siebie przekleństwo. Jednak coś, co tkwi gdzieś głęboko w niej, pomimo wszystkich złowieszczych ostrzeżeń, instynktownie popycha ją do tego, by odszukać „zjadacza grzechu”.

Zanim ich podróż dobiegnie końca Cadi i „zjadacz grzechu” muszą spotkać się ze sobą twarzą twarz oraz z Tym, który zażąda od nich wszystkiego w zamian za uzyskanie odpowiedzi, jakich poszukują.

źródło opisu: www.bogulandia.pl

źródło okładki: www.bogulandia.pl

metanoja_org | 2019-05-16
Przeczytana: 07 kwietnia 2019

Pewnym wyzwaniem była dla mnie ta książka, bo historia nie jest łatwa. Rozpoczyna się od ukazania dziewczynki, odrzuconej przez swoją mamę i zmagającej się z poczuciem winy po śmierci siostry.

Historia toczy się w zamkniętej, górskiej społeczności irlandzkich osadników w Ameryce. Na ludziach tutaj ciąży przesądny wiary, że po śmierci trzeba się oczyścić z grzechów przez zjedzenie ich przez tytułowego zjadacza grzechu.

Główna bohaterka Cadi, przez ciążące na niej poczucie winy stara się nawiązać kontakt ze “zjadaczem grzechu” – człowiekiem uważanym za przeklętego przez resztę społeczności.

W międzyczasie przy wiosce pojawia się “Mąż Boży” – człowiek, który głosi Ewangelię i wzywa do nawrócenia. Nie spotyka się on z dobrym przyjęciem jednak dla Cadi i jej przyjaciela Fagana, staje się posłannikiem Bożej Prawdy, odkupienia i przebaczenia.

Choć powieść ma wiele trudnych momentów, to jest jednak bardzo warta przeczytania. Pokazuje Boże odkupienie i przebaczenie które przewyższa...

Szewczynka | 2018-06-21

Stany Zjednoczone, oddalona od świata wioska, XIX wiek.
Martwisz się co się z Tobą stanie po śmierci skoro ciążą na Tobie grzechy? Wystarczy, że Twoi bliscy wezwą zjadacza grzechu. który na Twoim pogrzebie weźmie na siebie Twoje winy. Zjadacz grzechu to była osoba przeklęta, z która nikt nie mógł przebywać, nikt nawet nie powinien na niego patrzeć...
Rytuał zjadania grzechów był praktykowany w Wielkiej Brytanii i wraz z imigrantami został przeniesiony do Stanów.
10-letnia Cadi żyje w ogromnym poczuciu winy. Zrobiła coś strasznego i nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Postanawia odnaleźć zjadacza grzechów, który mieszka wysoko w górach. Czy pomoże jej się uwolnić od ciążacych win jeszcze za jej życia?
W międzyczasie do wioski przybywa nieznajomy, który głosi rzeczy, o których Cadi nigdy wcześniej nie słyszała....
Polecam.

BiG_m | 2017-03-30
Przeczytana: 30 marca 2017

Od początku do końca napełniona głoszeniem Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie - o tym, że zbawienie jest dziełem Pana, nie ludzkim.. Więcej takich książek poproszę!
Polecam gorąco, tym, którzy już Mu zaufali jak i tym, którzy jeszcze tego nie zrobili..

Joanna Hacz | 2017-02-13
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Polecam

N I E S A M O W I T A!
Po prostu... Opowieść toczy się nieśpiesznie, ale trzyma w napięciu aż do ostatniej strony. Wspaniała, wzruszająca, skłaniająca do refleksji...

Marlena Mruczek | 2016-05-26
Przeczytana: 26 maja 2016

Przeczytałam gdzieś zanim zabrałam się za tą książkę że potrafi ona przekonać każdego do wiary. Ja chociaż sceptycznie podchodzę do religii postanowiłam ją przeczytać. I bardzo się cieszę, że to zrobiłam.
Ludzie ciągle uciekają od grzechu starają się go ukryć w swojej duszy, pozbyć się go nawet kosztem innych, dopiero jak wyznasz to co masz na sumieniu poczujesz się lepiej, nic cię od niego nie uchroni.
Myślę że to jedna z ważniejszych lekcji jakie daje nam Francine Rivers.
Po mimo że Biblia, Jezus Chrystus, Bóg są najważniejszymi wartościami, według powieści, warto przeczytać nawet gdy nie wierzysz, ponieważ można znaleźć w niej nie tylko wspaniałą i wzruszającą historię ale także wiele poruszających prawd, lekcji, rad co do życia. Ja ich więcej nie zdradzę jeśli chcecie się przekonać o ich skutkach i przyczynach, przeczytajcie bo warto.
Otwiera oczy nie tylko na Boga.

picasso83 | 2016-04-20
Przeczytana: 19 kwietnia 2016

Dobra książka, choć wyraźnie słabsza od trylogii Znamię Lwa, Purpurowa Nić czy Szofar zabrzmiał. Fabuła wydaje się być dość naiwna i nie tak wciągająca jak większość książek Francine Rivers

aasiulkaw | 2016-03-14

Ciekawy obraz pogańskich praktyk w jeszcze "dzikiej" Ameryce.

Travisx85 | 2015-10-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 30 października 2015

Pewnie opinie różnią się, tak jak gusta jednak wszyscy musimy się zgodzić, że książka jest zupełnie nieszablonowa. Wyzierajacy smutek od samego początku ksiażki sprawia, że czujemy się jakbyśmy byli z Cadi od zawsze.
Przeżywamy wszystko to co ona. Żałujemy śmierci bliskich, troszczymy się o zjadacza grzechu, chcemy kochać i być kochanym.
Jeste pod wielkim wrażeniem książki, pomysłu na jej napisanie. Dawno nie czytałem z takim zaangażowaniem i co więcej, nadal ją w środku przeżywam!!! :D

marypoppins | 2015-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2015

Inna, ale jak zwykle książki tej autorki, zmusza do myślenia, refleksji nad sobą, życiem.

elkah83 | 2015-06-21
Przeczytana: czerwiec 2015

Przeczytana w jeden dzień :) pochłania