Zgłosuj na książki roku 2017
L'homme a la colombe
Marek

Jest to baśń polityczna o młodym kowboju z Teksasu, który przybywa do Nowego Jorku, przejęty ideami Organizacji Narodów Zjednoczonych, szybko jednak się do nich rozczarowuje i postanawia ośmieszyć przedmiot swego niedawnego uwielbienia, a przy okazji się wzbogacić.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 1998

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

gadmara | 2013-12-26
Przeczytana: 25 grudnia 2013

Znacie Podaja? Kiedyś, to było cudowne miejsce dla takich jak ja, książkolubnych stworzeń. Fajna zabawa - polowanie na ciekawe książki! Szczególnie na te, na które polowało wiele osób. Do jednych z nich należała właśnie książka „Człowiek z gołębiem”. Czy zasłużenie? Moim zdaniem nie. To nie jest pozycja dla mnie. To taka polityczna opowiastka. Fakt, ciągle aktualna i można ją przystosować do każdej politycznej rzeczywistości.
W gmachu ONZ pojawia się tajemniczy i nieuchwytny lokator, młody człowiek, którego zawsze widuje się z gołębiem. Żywym gołębiem.
Niemożliwość jego odnalezienia, a później głoszone przez niego teorie doprowadzają do łez przewodniczącego tejże organizacji Sekretarza Generalnego.
A o co właściwie chodzi? A więc wspomniany młody kowboj był idealistą, wziął udział w wojnie i zachwycił się koncepcją ONZ i jej ideologią, po wojnie coś mu się od kraju należało, a że nic nie dostał to przy pomocy pewnych osób zamieszkał w siedzibie ONZ. I tu jego zachwyt wolniutko...

KasiaKo | 2015-04-11

Potraktujcie tę książkę "na serio". To genialny opis organizacji, której celem jest zapewnienie ciepłych, bezpiecznych posadek nomenklaturze.

Halistra | 2017-01-26
Przeczytana: 2013 rok