Świat festiwali. Przewodnik dla amatorów szalonej zabawy

Tłumaczenie: Jacek Sikora
Wydawnictwo: G+J
A year of festivals

Rozmaite święta i festyny, gwarne i barwne, dają okazję wspaniałej zabawy oraz spotkań z rodzinami bądź przyjaciółmi. Tłem festiwali jest kultura i związane z nią tradycje. Dlatego własnie w coraz bardziej globalizującym się świecie festyny i festiwale są żywym, nierzadko roztańczonym i rozśpiewanym muzeum obyczajów. Podróżnikowi trudno znaleźć lepszą okazję do zrozumienia danego kraju. Książka, którą oddajemy do rąk Czytelników prezentuje, tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu, najważniejsze z tradycyjnych imprez kulturalnych organizowanych na całym świecie. Na każdy tydzień przygotowano opis trzech festiwali wraz z praktycznymi wskazówkami oraz dodatkowo notki na temat trzech lub czterech innych festiwali wraz z odsyłaczami do stron internetowych zapewniając dostęp do dokładniejszych informacji. zestawienie festiwali o różnorodnych tradycjach, w różnych miejscach świata i o różnych porach roku daje możliwość wyboru właściwego miejsca na spędzenie niezapomnianego wypoczynku.

źródło opisu: G+J

źródło okładki: G+J

Wiele cudownych ciekawostek, faktów, zdjęć i opisów zawartych jest w tej książce-kalendarzu festiwali. Kiedy zdecyduje się gdzieś następnym razem wyjechć, to z pewnością sprawdzę czy nie wypada w okolicy jakiś fajny festiwal ;)