Trudne miłości

Wydawnictwo: Cyklady
6 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Gli amori difficili
joly_fh

Niepublikowany do tej pory w Polsce zbiór opowiadań Italo Calvino (w znakomity przekładzie Joanny Wajs) to jedno z najważniejszych dzieł w dorobku autora. Miłość zjawia się zawsze nie w porę: nawet jeśli jest odwzajemniona, to okoliczności są niewłaściwe, czas i miejsce źle wybrane. Często bywa tak, że miłości już nie ma, pozostaje tylko nuda albo niemożliwe do spełnienia...

Miłość zjawia się zawsze nie w porę: nawet jeśli jest odwzajemniona, to okoliczności są niewłaściwe, czas i miejsce źle wybrane. Często bywa tak, że miłości już nie ma, pozostaje tylko nuda albo niemożliwe do spełnienia pragnienie.

Poruszające historie bohaterów ujawniają wiele trudnych do przyjęcia prawd: ulotną naturę uczuć, lęki i brak zaufania, instrumentalne traktowanie partnerów. Ta piękna, choć chwilami gorzka lektura uświadamia, jak wiele jest w relacjach między ludźmi wzajemnego niezrozumienia i jak często rozbieżne są ich dążenia i oczekiwania. Dojrzała, pełna zadumy i ironii książka o tym, co w ludzkim życiu najważniejsze.

źródło opisu: Wydawnictwo Cyklady, 2014

Magda | 2011-02-05