Wariacje na temat cierpienia

Wydawnictwo: Salwator
religia
KasiaJulka

Cierpienie, w bardzo różnej formie i intensywności, jest obecne w życiu każdego z nas. Prędzej czy później musimy stawić mu czoła. Od nas zależy czy nas złamie, czy stanie się drogą do głębszych poziomów życia. Wariacje na temat cierpienia powstały „na bazie” trwającej całe lata walki z chorobą. Ogrom bólu i cierpienia nie załamały Autorki. Sprawiły, że stała się wirtuozem w tej materii –...

Wariacje na temat cierpienia powstały „na bazie” trwającej całe lata walki z chorobą. Ogrom bólu i cierpienia nie załamały Autorki. Sprawiły, że stała się wirtuozem w tej materii – niełatwej, wymagającej, czasem – wydawać by się mogło – pozbawionej nadziei.

To nie Pan Bóg daje cierpienie, nie On jest jego autorem i dawcą. Cierpienie to skutek zła istniejącego w świecie i tylko Bóg potrafi wyprowadzić dla człowieka dobro z tego, co samo w sobie jest pozbawione sensu i wartości. „Nie było ani sekundy, w której cierpienie byłoby pozbawione sensu, ani chwili, w której On nie działałby przez cierpienie. Jego miłość natychmiast uczyniła cierpienie narzędziem swojej łaski. Krzyż Chrystusa jest tego materialnym dowodem”.

Te swobodne, ale głębokie przemyślenia, pełne są wiary w to, że cierpienie i ból stają się – dzięki Bożej łasce - „ratunkiem i lekarstwem. Źródłem ocalenia”.

źródło opisu: http://www.salwator.com/637,wariacje-na-temat-cierpienia.html

źródło okładki: http://www.salwator.com/637,wariacje-na-temat-cierpienia.html