Jak przeżyć kapitalizm

Wydawnictwo: LTW
popularnonaukowa
joly_fh

Autor jest szwajcarskim ekonomistą i politologiem urodzonym w Warszawie, wykładowcą renomowanych uniwersytetów oraz współpracownikiem Szwajcarskiego instytutu ds. Wschodnich. Bardzo ważne jest dla niego doświadczenie wspólnej pracy z prof. Innocentym Bocheńskim OP. Bohdan Górski był doktorantem i współpracownikiem Friedricha A. von Hayeka, laureata Nagrody Nobla, czołowego przedstawiciela austriackiej szkoły ekonomicznej. Podobnie jak jego mistrz, prof. Górski jest liberałem, jednak cechujące jego twórczość krytyczne nastawienie do dogmatycznego monetaryzmu, który jest wizytówką liberalizmu w Polsce, ukazuje mniej znane nam oblicze tego nurtu. W niniejszej książce autor odpowiada na ważne pytania, m.in.: - O związki polityki i ekonomii - Dlaczego komunizm zwyciężył i czemu musiał upaść? - Jakie lekarstwa stosować na dolegliwości postkomunizmu? - O błędy popełnione w trakcie transformacji ustrojowej - O różne poglądy na Unię Europejską i jej użyteczność - O warunki pokoju na Bilskim Wschodzie - Czy istniała "żydokomuna", czy to tylko mit? - Co to jest postkomintern i gdzie jest jego centrala? Kwestie te Bohdan Górski wyjaśnia językiem prostym i zrozumiałym. Bez moralizowania i zbędnych emocji opisuje mechanikę procesów ekonomicznych i historycznych. Nie jest ani "filo", ani "anty", jeśli staje po którejś stronie konfliktów, to jest to strona pokoju, stabilizacji i warunków do tworzenia dobrobytu.

źródło opisu: Wydawnictwo LTW, 2013

źródło okładki: http://www.ltw.com.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!